şükela:  tümü | bugün
  • evet bayanlar baylar, sizin için küçük ama bizler için inanılmaz saçma olan rezalet.

bunun herkesin başına gelme olasılığı var ve de olabildiğince yalın anlatmaya çalışacağım.

airbnb vasıtasıyla budapeşte'de ev tuttuk. yaklaşık 1-2 ay önceden rezerve etmiştik. iptal politikası orta derecede. uçağımız 27 ocak - 29 ocak arasıydı, yani haftasonu kaçamağı gibi düşünebilirsiniz.

pegasus sağolsun uçağımızı 26 ocakta iptal etti (kar fırtınası yüzünden) ve de doğal olarak budapeşte'ye gidemedik. gidemediğimizi ev sahibine bildirdik ve rezervasyonu iptal etmek durumunda kaldık. ancak paramızı komple alamıyoruz.

ve de airbnb hafifletici sebepler içerisinde hava şartları yüzünden bir sıkıntı varsa full ücretinizi geri alabilirsiniz diyor.

şimdi küfürler bilmemne gırla kesin gelir, ancak sizlere söylüyorum herhangi bir sebepten uçağınız falan iptal edilirse paranızı alamıyorsunuz. size bağlı olmasa bile bu sebepler, airbnb'den paranızı alamıyorsunuz. ev sahibi de tam bir orospu çocuğu çıktığı için sinirden kendimi sikmek noktasındayım.

airbnb'ye mail attık durumu açıkladık, adam hafifletici sebep değil diyor, aklımı yitirmek üzereyim hakikaten. bir daha kullananı siksinler, benimle hiç alakası bile olmayan bu durumda adamlar müşterilerini siklemiyorlarsa, ben de en azından elimden geldiğince müşteri kaybettirmeye uğraşacağım. napayım, elimden başka bir şey gelmiyor.

edit: kastedilen "hafifletici sebepler" politikası :

https://www.airbnb.com.tr/…ing-circumstances-policy
  • rezalet gibi rezalettir. puanim 8 panpa.
  • 3. paragrafı okurken "budapeşte'deki eve girdiğimizde, içeride çatır çutur sikiş dönüyordu " diyeceksin sandım.

edit: geçmiş olsun dileklerimi de iletiyim de bir piç kurusu gibi davranmamış olayım. orospu çocuğu air bnb.
  • budapeşte'ye haftasonu kaçamağına beni çağırmazsanız böyle olur bre zındıklar deidğim güzel rezalet.

üzücü olan kimse gidememiş. keşke ben gitseydim. vizem de var.
  • budapeşin verdiğin için oluyor parayı sayın budapuştu hergele
    puanım:3
    kıskançlık derecem: 9
  • normalde airbnb'de rezervasyon yaparken, ekranda ev sahibinin iptal politikasını görürsünüz. bazıları esnek, bazıları orta, bazıları da katı iptal politikası uygular. şahsen uçağı kaçırma ve benzeri aksilik ihtimallerine karşı esnek iptal politikası olan yerlerden rezervasyon yapmaya özen gösteriyorum. sonuçta ev sahipleri de misafirlerin başlarına gelecek aksiliklere değil, kazanacakları paraya bakarlar.
  • airbnb iptal politikası dikkate alınarak rezervasyon yapıldığında bu tür rezaletlerle karşılaşma ihtimali düşer.