şükela:  tümü | bugün
  • bir önceki cuma günü fitch türkiye'nin durumunu gözden geçireceği için önemli olabilecek bir güne ait kur. tahmin yapmak zor tabi.
  • ebemizinkini tersten gösterecek olan kur ama ekmeği dolarla mı alıyorum diyenler için sıkıntı yok. 3,44'ten 100 dolar bozdurup doları dize getireceğine inanan, dış güçlere engel olacağını düşünen çomarlar biraz üzülebilir gerçi. yapacak bir şey yok, akıl hocalarının sahip olduğu iddia edilen ekonomi diploması ortalarda yok malum. diplomasız iktisat politikası bu kadar başarılı oluyor.

koca ülkeyi 14 yılda öldürdünüz, cenaze namazı nisanın ilk haftasına kaldı.

tarih seni unutmayacak uzun adam ve saz heyeti!
  • 3.85 ile açışış yapıp 3.87-3.89 arası bir banda yukarı yönlü oturacaktır. 4.09 sürpriz olur. at fav'a bekle.
    (bkz: #65815035)

edit. harfler.
  • 3,90-r4bia bandında gidip gelecektir.
  • 7500 dolara basraya gitmeme az kala beni heyecanlandıran kurdur.
  • güne başladığımızda nereye gideceğini ön göreceğimiz kurdur.

lakin şu anda 4.0'ı görmesi yükseldi. hatta repo satışı dahi yapılmasa 4.05'leri belki anlık 4.07'i bile görebilir. şu anda bunları konuşmak erken.

piyasanın hafta sonu bu iki not durumunu değerlendirmesi ve sabahki tepkisi bu ay sonuna yön verecek.

ayrıca merkez bankasından süpriz bir kararla pazartesi ya da çarşamba faiz arttırımı gelebilir. bu karar gecikmiş olsa bile.

4.0 ve biraz üzerine gördüğünüzde kardan tatminseniz satış yapmanızı tavsiye ederim. tekrar düşük olarak kur'a girmek için şans bulacaksınız.
  • müdahale olmazsa sağlam giydirecek kurdur.
  • dolar bu gidişle 4.00 ile fakülte birincisi olabilir.

edit: imla.
  • (bkz: #65905273) şu entry yüzünden onlarca mesaj aldığım günlük kur.

bugün şu durumu tekrar açıklığa kavuşturmak istedim. gece 3.84'e kadar düşüp 3.87'de tekrar sabitlenmesinin altında bir dram yatıyor.

fx piyasasında olup stoploss yapanların genel olarak %60'ı pazartesi için 3.90 üzeri olacak dolar kuru kar kısmını kaybettiler. buna bu piyasada stoploss'ları patlattılar şeklinde rastlayabilirsiniz, stoplossları süpürdüler, temizledir şeklinde denk gelebilirsiniz. anlık düşüşün nedeni bu. ciddi bir miktar piyasa doviz kazandı ve hızlı şekilde bir şekilde geri alındı.

o yüzden fx ve türevlerine bulaşmayın diyorum ancak bazı arkadaşlara dinletemiyorum. *

31 ocak - 1 şubat abd'de bir toplantı var bu toplantı fed'in bu yıl içinde 3 kez faiz arttırıp arttırmayacağına da dair ipuçları verecek. yellen'in katılması beklenmiyor. piyasalar henüz not indirim durumuna tepki verebilmiş değil. pazartesi hep birlikte göreceğiz. çarşamba veya perşembe 4.15 - 4.20 arası kur görebilme imkanımız olduğu gibi cuma günü de belki 3.7-3.8 bandını görebiliriz. bu tahminler uç tahminlerdir. kendim için dahi kesinlik içermediği gibi en uç kısımlardan, en olumlu ve olumsuz taraflarını görerek belirlediğim bir aralık.

dolar endeksi 100 puan altını gördü ve düzeltme ile tekrar 100 puan üzerine çıktı. eğer ters bir durum olmazsa ki öyle bekliyorum 101-102'yi tekrar görecektir. bu da dolar kurunun değerine etki eder. yani uzun dönem dolar yatırımları için pozitif
    bir durum demek. yine bu endeks yapılacak toplantıya göre şekillenecek.

şimdi gelelim en çok sorulan sorulardan birkaçına,

soru:
    şimdi alsam kar eder miyim ?
    soru:

- bugün itibariyle doları 3.87'den satın alabiliyorsanız alın. * nereden nasıl bulursunuz bilmiyorum. ancak banka, fx vs kanalı ile bulamayacağınız kesin. kuyumculardan belki alabilirsiniz. *

3.80, hatta 3.87-3.88 treni şu anda kaçtı. dediğim gibi bugün (cumartesi) bulabiliyorsanız alın.

soru:
    pazartesi ( 30.01.2017) hangi kur aralığından girersem kar yaparım ?
    soru:

- bunu söyleyemem, ancak pazartesine piyasaların 3.93 civarından başlayacağını
    tahmin ediyorum. peki bu alım fırsatı mıdır ? söylemek zor. pazartesi nasıl bir müdahale gelecek. ne olacak belli değil. belki 3.93 bile değil 3.95 - 3.97 ile de başlayabilir. müdahale edilirse 3.85'e de düşer 3.70'e de. örneği de yakın zamanda mevcut. (bkz: #65499792)

o yüzden sorunuzun direkt cevabını bilmiyorum. bilemem de. sadece tahmin yürütebilirim. %1 bile yanlış olasılığı olsa, benim için her olasılık %50 değerindedir.

entry'imi bana mesaj atan değerli yazarlar için bitiriyorum;

yazar arkadaşlar, ilk önce sorduğunuz soruları cevaplamaktan keyif alıyorum. sorularınızı cevaplamak benim için sorun değil. bazen geç cevaplar gelebilir. gün içi benden tavsiye isteyip al- sat yapan arkadaşların hepsine geri dönmem imkansız.

çünkü o ara al-sat'ı ben yapmış oluyorum * ve anlık olduğundan sizlere tavsiye vermem zor oluyor. sadece elimden geldiğince açılan başlıklarda o gün olabilecek maksimum ve minimum görüşlerimi belirtiyorum. bu yüzden al-sat sizin insiyatifiniz de oluyor. aslında her zaman öyle. nokta atışı yerine biraz daha genel bir alım-satım yapmış oluyorsunuz.