şükela:  tümü | bugün
 • biraz önce başımıza gelen rezalettir.

  okmeydanı ssk hastanesi çocuk acil bölümümden saat 23:00’da eşim ve 3 yaşındaki kızımla bir taksiye bindik (bkz: 34 tkh 56) ve önce nöbetçi eczaneye oradan da eve gideceğimizi söyledim. nöbetçi eczaneye varınca ben indim eşim ve kızım arabada beklediler. malum eczane nöbetçi dolayısı ile kalabalık yaklaşık 6-7 dakika bekledim işim bitti, ilaçlarımı aldım taksiye döndüm ve yola devam ettik.
  ineceğimiz yere geldiğimizde eşim araçtan inmeden şoföre “bu işi yapmaktan memnun değilseniz yapmayın lütfen” dedi. ben şaşırdım tabi “ne oluyor” dedim, taksici hemen “ya abiii bekledik ya biraz” falan diye zırvaladı bunun üzerine bende “bedava beklemiyorsun hocam,beklerken de çalışıyor bu taksimetre, hem bunu neden bana değil de ben yokken eşime söylüyorsun” dedim. “ abi ben saygısızlık yapmadım” diyor. sonra eşim “bana değil ama mesleğine meslektaşlarına saygısızlık ediyorsun hem ayıp değil mi kucağında hasta çocukla bir kadına-burada inseniz olmaz mı/ev uzakta mı diye sormak” deyince nevrim döndü tabi adama vurmamak için zor tuttum kendimi ama tuttum çok şükür. “abi gecenin bu saati belanı benden bulma defol git” dedim parasını verip yolladım.

  şimdi bu şerefsiz dalyaraklar böyle davranırsa millet tabi ki alternatiflere yönelir. umarım azalarak bitersiniz ve artık bu leş kokulu, kısa mesafeye burun kıvıran, vs. sayamayacağım kadar rezilliğe sahne olan sarı taksilerden kurtuluruz...
 • (bkz: orospu çocuğu taksici)

  ayrıca yaşadığımız ve tanıklık ettiğimiz zaman diliminde mevcut güçler tarafından en çok pohpohlanan meslek gruplarından birisinin artık saymakla bitmeyen rezaletlerinden birisidir. siz hiç ressamların, şairlerin , profesörlerin pohpohlandığını gördünüz mü ? bırakın koca üniversite dışlanıyor .

  meslekleri kendine militan yapan bir güçten söz ediyoruz. bu zamanları yaşıyoruz. mümkün oldukça uzak durun . ekmek parası kavramının altına çok pislik süpürülüyor bu ülkede.

  puan yok .
 • çok ciddi söylüyorum memleketteki bilindik manzaralarla kıyaslanınca “rezaletin” yanından bile geçmeyen olaydır.

  yahu bu ülkede rezalet denince, bak en büyükten küçüğe doğru gidiyorum; “cinayet, yaralama, bıçaklama, dayak, küfür ve her türlü hakaret” gelir. mağdurun kadın olması, erkekse yanında bir kadının veya karısının, çocuğunun, annesinin olması da sonucu hiçbir şekilde değiştirmiyor.

  yazıyı ilk okumaya başladığımda aha dedim hem aile hem de hasta var, kimbilir neler yaptı bu orçolar yine. sonra oku oku rezalet gelmiyor; beyefendi eczaneye gitti, tamam dedim kadınla çocuk yalnız kaldı şimdi geliyor rezalet, yine yok; adamla taksici konuşmaya başladı, taksici bu sefer kesin sinirlendi de bi şey yaptı dedim, yine gelmedi. kusura bakma karateci kardeş bu bir rezalet değil. üstelik sen adama -fiziksel olmasa da- saldırmana rağmen adam hiçbir şey yapmamış; bu ülkedeki gerçek bir taksiciye denk gelsen yani allah seni de beni de korusun diyorum sadece...

  polisin, taksicinin, minibüsçünün envai çeşit şerefsizliklerini her gün okuyoruz seyrediyoruz, içinde sadece bir taksicinin hıyarca bir davranışının bulunduğu bir olayın rezaletle alakası yoktur bu ülke şartlarında.
 • işte bu yüzden uber... daş yesin hırbolar.
 • rezalet olması için tecavüze uğrmamız, yaralanmamız hatta öldürülmemiz falan gerekiyor artık memlekette sen de haklısın kardeşim o kadar alıştırılmış insanlarımız boktan yaşamaya...
  gerçek taksici profilini kafalara çivi gibi çakmış adamlar... hıyarlık sıradan olmuş.
  karateciden selamlar...
 • rezalet gibi rezalettir. yazıklar olsun lan!
 • olay 23’te taksiye binmekle başlıyor, eczacıya falan uğranmış.biraz da orada vakit kaybedilmiş. ve entry 00.21’de girilmiş. belli ki olayın siniriyle açılmış bir başlık ve başlığın içeriğini görmediğimiz bir entry.
  taksi plakasını verdiğin şöför dava açsa kazanır, adam hakaret etmemiş, taksiden de indirmemiş. rezalet yok, belki küstahlık deriz ama rezalet değil kabul edelım. bence entry sahibinin dövmekle ilgili kurduğu cümle ve dalyarak ifadesi de küstahlık oluyor aynı zamanda.. sen yokken sitem etmiş çünkü seni beklerken sitem etmiş. yani seni beklemekten kaynaklı bir sitem bu dolayısıyla senin olmaman normal.
  gelgelelim çocuğun hastalığı mevzusuna, çok geçmiş olsun, tez zamanda şifa bulsun inşallah. ( insan çocuğu hastayken muhakeme gücü falan zayıflıyor, tahminim odur ki yazarımız da bu şekilde bir durum yaşamış) her iki bakımdan da geçmiş olsun diyorum.
 • rezalete bak amk, taksici özür dilemiş, sayıgısızlık yapmadım demiş.
  öfleyip pöflemek herkesin hakkı, hanginiz masabaşında çalışırken mesai bitimine 20 dakika kala iş geldiğinde pöflemiyorsunuz.

  töbe töbe.
 • istanbul'da yaşadığı halde uber yerine taksiyi tercih eden bir yazarın rezaleti. gerçi hastane çıkışı diye belirtilmiş, önemli bir durum söz konusu ve insanlar kriz halinde sağlıklı düşünemezler. uber yerine taksiye binmek biraz anlaşılabilir hata. hastane değilde başka bir yer söylenseydi yazara ağır hakaretler edebilirdim. şu uber ankara'ya gelsin de taksicilerden kurtulalım diye bekleyen ankara'lılar olarak, istanbul'da taksi kullanımına çok öfkeliyiz.
 • rezalet pointim düşük: 3/10

  ama bu yapılan şeyin can sıkıcı olduğunu ve buradaki problemin taksicilik ya da meslek sorunu değil insanlık ve vicdan sorunu olduğu gerçeğini de değiştirmiyor.

  diğer yandan; benzer tepkiler gelince insan şeytanın avukatlığını da yapmak zorunda kalıyor.

  şunları da konuşmak lazım -hasta çocuklu aileyi gece yarısı yolun yarısında indirme durumunu tenzih ederek- bu taksi şoförlerinin birçoğu o arabanın sadece şoförü. ne plaka sahibi ne de araba sahibi yani... bu işin şımarıklığını yapmıyorlar kısacası. günlük kirasını çıkardıktan sonra sigara parasını cebine koyamadığı zamanlar oluyor. ne oluyor böyle olunca? "çok para kazanmak zorundayım" diyerek yaptığı işin puştluğuna kaçmaya başlıyor bu adamlar. kısa mesafe almıyor, trafikli yola girmiyor, beğenmediği adamı arabaya bindirmiyor.

  akşamına/sabahına evine elinde iki kuruş parayla gidebilme hesabı yapan adam, en basit yoldan yolcusuna ve trafikteki diğer insanlara (yaya/sürücü) eziyet etmeye başlıyor. bir çeşit faşizm işte... kimin faşizmi? 2 milyon tl'lik plakası olan, 100 bin tl değerinde arabası olan birilerinin faşizmi.

  politik mesacımı da vermiş olayım bu yolla. "türk" adını gördükleri yerde "gahrossun faşizim!" diye slogan atan tatlı su solcularını farklı güzergahlardaki ana caddelere bekleriz. gerçek faşizm hayatın orta yerinde duruyor gardaşlarım.

  not: taksici değilim.

  not 2: taksici akrabam, yakın arkadaşım falan da yok.

  not 3: ben de taksicilerin genelinden hoşlanmıyorum.

  not 4: eyyromlamam bu gadar.