• 2017 yılında ttnet ev interneti bağlattım, mayıs 2018 ayında ev değişikliği yaptım ve ttnet burada internet altyapısının olmadığını söyledi. nakil işlemi yapmadılar, internet bağlanamadı ve 6 ay aylık internet faturası göndermeye devam ettiler. şubeyle ve müşteri hizmetleri ile görüşmeme rağmen abonelik kapatılmadı, almadığım hizmetin parasını istediler. şubedeki çalışanlar şikayet edin yapacağımız bir şey yok dediler. daha sonra borç yapılandırıldı ve 30 lira kapatma ücreti istendi. ödemedim, hukuki işlem başlatılacak dendi ve müşteri hizmetleri yetkilisi 30 tl ödersem kapanacağını söyledi; ödedim. 2020de hala kaldığı yerden devam ediyor faturalar ve 800 liraya ulaşmış. cimere şikayet ettim. hiçbir sonuç alınamadı. sikayetvar sitesine de yazdım oradan da bir sonuç alamadım. bu ülkede soygunculuk yapmak serbestmiş demek ki.
  • biz de aylardır ev telefonunu kapattırmaya çalışıyoruz, başaramadık henüz.

en doğrusu şu kampanyaya katılmak olacaktır:
    (bkz: abonelik iptali e-devletten yapılsın kampanyası)
  • okumadan puanlıyorum umarım tutar
    4/10
  • hikaye kısa olduğu için rezalet puanı 10/7
    geçmiş olsun
  • okudum özet : yazarın evini taşıdığı yerde internet bağlanmamasına rağmen 6 ay internet kullanmış gibi fatura kesilmesi.

türk telekom burada haksız kazanç elde etmiştir, bence dolandırıcılıktır.
    rezalet puanım 9/10
  • şikayet var'a yazana kadar keşke e-devletten tüketici hakem heyetine başvursaydınız dedirten rezalettir. muhtemelen 1 aya kapanırdı mevzu.
  • bunlar kan emici o belli oldu zaten de şikayet edeceğiniz bir merci bir kurum olmaması çok yazık. diyecek hiç birşey yok malesef geçmiş olsun .
  • aynısı başıma geldi öncelikle süreç bu şekilde ilerlemiyor.
    altyapı olmayan yerin ikamet belgesi ile başvurarak iptal talep ettiğinizde, sözleşmenin ne kadar kaldığına bakılmaksızın abonelik iptal edilir. ayrıca yanlış hatırlamıyorsam 1 yıl içinde 6 ücretsiz abonelik dondurma işlemi yapabiliyorsunuz tabi bu durumda sözleşme otomatik olarak uzuyor.
    çıkan faturaları iptal ettiremezsiniz mecbur ödeyeceksiniz. sıkıcı bir durum ama yapacak bir şey yok.
    faturaları ödemesini yapmazsanız icra işlemleri başlatıyorlar. icra işlemi başladıysa icra dairesine ödeme yapın internetten ödeme yapılacak adımları takip etmeyin, çünkü daha sonrasında dosya masrafı gibi bir gerekçeyle para istiyorlar. ıcra dairesinden ödeme yapıp borcu yoktur kağıdı almanız lazım.
  • dolandiriciliktan suc duyurusunda bulunun daha hızlı bitsin diyorsanız iş e devletten tubisten yazın 3 aya çözülür.
hesabın var mı? giriş yap