1. snl tayfasindan tina feyin yazdigi nbc'nin yeni sitcom'u. konu olarak benzestigi studio 60'nin gordugu ilgiden yararlanip iyi bir reklam donemi gecirmis olsa da az once yayinlanmis ilk bolumuyle bir miktar hayalkirikligi yaratmistir.
 2. ilk bölümleri pek başarılı olmasa da giderek komikleşen dizi, en çılgın karakterler alec baldwin ve resepsiyondaki çocuk
 3. dunyanin en muhtesem dizilerinden biri.tina feye bayildigim ve teaserlarini seyrettigimde feci heycanlanmistim, sonra bir iki bolumde pek isinamadim ama gittikce nefis hale gelmeye basladi. tina feyin beceriksiz halleri, tracy morganin umursamazligini filan gectim alec baldwinin muhtesemligini atladim, her bi karakteri ince ince dokumuslar hepsinin bi arizaligi var. (ayrica studio 60 ona sunset strip diyenlere de kicimla guluyorum alakasiz iki dizi) atlanmamasi gereken 10 numara bi dizi.
 4. ilk sezonunu bitirmiş biri olarak hakkında öncelikle şunu diyebileceğim dizidir:

  "he heeey, tina fey! sakla o memeleri!"

  efendim, kendimi iyicene kasıp memeleri bi' kenara bırakırsam; zaman zaman çok komik, çoğu zaman eğlenceli bir dizi olarak niteleyebilirim... niteledim bile!

  hatta öyle eğlenceli ki, alec baldwin'in south park bigger, longer and uncut'tan beri en iyi performansını bize vermesini bile sağlıyor.

  izleyin, gevşeyin.

  (bkz: yüzeysel yorum yapmanın dayanılmaz hafifliği)
 5. alec baldwin' in will and grace' de kendini hissettiren komedi başarısı 30 rock' da devam ediyor. tina fey' i oldum olası beğenirim küçük bir rolde bile olsa kendisini farkettiren bir pırıltısı var; 30 rock' da ise başlı başına harika. resepsiyondaki çocuk da çok başarılı, özellikle conan o brien' ın konuk olduğu bölümün sonundaki performansı harikaydı; tap dance yapmıştı. studio 60 on sunset strip' in sitcom versiyonu gibi ve en az onun kadar başarılı bir dizi. keşke türkiye' de de snl gibi bir şov olsa dedirtiyor böyle diziler.
 6. tina fey'in ne kadarını yazdığı konusunda aldığımız bilgilere göre kendisine olan aşkımızın şüphesiz ki büyüyeceği dizidir. iki sezon boyunca bile bu denli iyi mizah üretebilmek başlı başına bir başarıdır. eski aksiyomlardan hareket edersek, tina fey (veya yardımcı yazarları) son derece ciddi insanlardır. çünkü mizah cid... aman ya biliyosunuz işte.