• en absürd ve bomba karakteri kesinlikle doktor leo spaceman'dır. bu karakterin üzerine dizi yapılabilirdi bence.
  • yıllar sonra düşündüğümde aklıma ilk olarak şu üç sahne gelecek:

- kenneth'ın partisi ve sonrası
    - pete'in kabusu http://www.youtube.com/watch?v=owhrnaztfpu
    - liz'in jack'i kurtarma dansı http://www.youtube.com/watch?v=nfvog94sp7e
  • alec baldwin için bile izlenebilir dizi.
  • muhteşem bir absürt komedidir fakat çoğu kaliteli ama bir o kadar popüler olmayan yapımlar gibi türkiyedeki izleyici kitlesi oldukça ufaktır. şöyle ki daha konuştuğum hiç kimsenin bu diziyi izlemeyi bırak adını dahi duyduğunu görmedim. tavsiye ettiklerim de pek beğenmedi o zaman anladım ki absürt komedi herkese göre değil öncelikle karakterle tanışmanız ısınmanız gerekiyor zaten daha sonrası pamuk ipliği gibi geliyor sanki çocuklarınızı izler gibi bir hal alıyor ne yapacaklarını belki kestiriyorsunuz ama işin "nasıl" kısmı diziyi dinamik tutan.

konusuna gelecek olursak oldukça vasat denebilecek bir konuya sahip. erkek hakim şov dünyasındaki birkaç kadın şovundan biri olan girlie show'un baş senaristi liz lemon'ın çevreside dönen günlük hikayeler fakat dizinin öyle bir karakter deposu varki işte işler de orada değişmeye başlıyor. diziyi anlatmak için karakterlere göz atmak lazım. favori sırama göre başlayacağım.

jack donaghy :sanırım dizideki tek alfa erkek. özellikle olayları ele alış ve halletme yöntemleriyle ön plana çıkar. gün boyu liz lemon ve bilumum manyağın derdiyle uğraşır fakat soğuk kanlılığını kaybettiği pek görülmemiştir.kendisni tanımlamak gerekirse başarılı, çekici, ucundan narsist, soğukkanlı, duygusal yönden kendini bastıran bir karakterdir. özellkle tracy'nin babası ile ilgili sorununu çözmesine yardım ettiği sahne muhteşemdir.

pete hornberger: jack donaghy'nin tam zıttı bir karaktertir. duba gibi bir kadınla evlidir kendisinden nefret eden 5 çocuğu vardır. mutluluk reçetesi beklentilerini olabildiğince düşük tutmaktır. evet pete başarısız sayılabilecek sıkıcı bir insandır fakat dizideki aklı başında olan sayılı karakterdendir ve başarısızlığın sebebi kendinden ziyade kötü şansıdır. gençliğinde başarılı bir olimpiyat okçusudur ve iyi bir okulda eğitim almaktadır fakat o günden bu güne hayatı sürekli bir düşüş içindedir eğer pete 5 yıl sonra şu an olduğu pozisyonda kalabilirse kendisini başarılı sayacağını söyler.en büyük hobisi ofiste geceleri vodka ya da viski içmektir en mutlu olduğu anların ise öldüğünü hayal ettiği anların olduğunu söyler.

leo spaceman: dizideki her karakterin her türlü hastalığı ilen ilgilenen tacizci doktor. keisnlikle dizinin en bomba karakterlerinden biridir onun yer aldığı bölümler ayrı sevilir. verdiği alakasız ilaç ve koyduğu başarısız tanılarla ünlü olan bu doktor kardeşimiz aynı zaman yasal olmayan ilaç üretimi ile de uğraşır ve dizinin safı kenneth parcel'i denek olarak kullanır. kendisini daha iyi tanıyabilmek için

tracy jordan: sanırım tarif etmesi en zor adam dizinin en deli karakteri yaptıkları ve söyledikleri ile 10 yaşında bir çocuk gibidir fakat ara sıra yaptığı ciddi çıkışlar ile yardırır. tracy imajını korumak için sürekli striptiz barlarda takılan fakat karsını hiç aldatmayan biridir bu ortaya çıktığı zaman karısı kendisinin aldatması için tracy'i zorlar fakat yine de yapamaz. tracy için imaj herşeydir ve bunu korumak için sürekli saçma salak aksiyonlara girer liz lemon'ı da peşinden sürükler.kendisini dengesiz, çocuk ruhlu, iyi kalpli ve çılgın olarak tanımlayabiliriz.

kenneth parcrel: dizinin en saf karakteridir sürekli diğer insanlar tarafından manipule edilir fakat iyi bir hristiyan olduğu için diğer yanağını dönmeyi öğrenmiştir. kendisi güneyden göçme bir rednecktir özellikle köklerine geri döndüğü, çocukluğundan ya da ailesinden bahsettiği sahnelerde yardırır. fakat ne kadar aptal olursa olsun çoğu zaman bizimkileri beladan kurtaran kişidir jack donaghy kendisi için ya hepimizin patorunu olacak ya da katili der.

jenna maroney dizinin en narsist karakteri. kendini fazlasıyla beğenen ve oldukça kıskanç, şımarık bir karakterdir. ilgi görmek için sürekli çılgın işler yapar tam bir ilgi orospusudur ama diziye can katan karakterlerden biridir. drama queenlikte de üstüne yoktur herşeyi büyütür ve büyük bir olay haline getirir.narsistliğini en güzel geceleri jenna maroney kılığına girerek sahneye çıkan bir adamla sevgili olması açıklar sanırım.

liz lemon: dizinin ortasında bulunan 30lu yaşların ortalarında biraz sakar oldukça yalnız, aşk ve iş ilişkilerini yönetmede başarısızdır fakat kendisinde bir ışık gören jack donaghy kendisini mentee olarak alır ve maceramız başlar sanırım normal insana en yakın karakterdir fakat kendisinin de delilikleri olmuyor değil.

dizide frank rossitano, j.d. lutz, grizz, dot com , toofer, cerie ve rachel dratch'ın oynadığı bilumum harika yan karakterler, will arnet, matt damon, dean winters ( namı diğer o'reilly) ve elizabeth banks gibi uzun süreli konuk oyuncular ve jerry seinfeld, kelsey grammer, al gore, peter dinklage (tyrion reis),condoleezza rice, oprah winfrey, will ferrell gibi daha sayamadığım bir dolu bölümlük konukları ile harika bir absürt komedi. ilk 6 sezonunu defalarca bitirmeme rağmen final sezonunu izlemedim izlemeyi de şu sıralar düşünmüyorum. siz bitirmediniz ben izlemeyi bıraktım lan
  • ilk sezonunu dahi bitirmeye kıyamadığım dizi.
  • içinde saba tümer'in genç ve zayıf halini barındıran dizi.ayrıca inanılmaz sarıyor.
  • (bkz: blerg)
  • 2 broke girls'ün ortalama 8-10 milyon kişi tarafından izlendiği dünyada* ortalama 4-5 milyon kişi tarafından izlenmiş dizi. the big bang theory, modern family falan yer yer 15 milyonu görmüşken bu garibim 3 milyonun bile altına düşmüş 6. sezonunda. 2 broke girls'ün pilot bölümünü 19 milyon kişi izlemiş. adaletini sikeyim amerika.

benim için bu dizinin yeri scrubs'ın yanıdır. scrubs'ın yeri çok ayrı ama ona yakındır. bu arada ilk üç sezonunu saymazsak scrubs da 6 milyon ortalamayla izlenmiş.

ilginç şekilde son sezonun türkçe çevirisi de yok. kimse siklemiyor mu anlamadım ki? mis gibi dizi aslında.
  • son sezonunda da emmylerde 13 adaylık alan dizi. umarım bir zamanlar olduğu gibi yine komedi dalındaki ödülleri toplar 22 eylülde.
  • üzerinden seneler geçtikten sonra anca keşfedebildiğim dizi. bütün gün aklımda o var. gün bitse de eve gidip izlesem diye. daha ikinci sezondayım ve sene 2007. 2013'teyim ve onsuz geçen senelerime yanıyorum.
hesabın var mı? giriş yap