şükela:  tümü | bugün
  • an itibariyle sallamistir.

edit: akdeniz'de olmus, 4.8 ve 5.2 seklinde iki olcum var. jeoloji muhendisi peder, annemin nerden cikardigini bilmedigimiz acil durum cantasiyla bizi asagi indirmeye calismasiyla geldi, baktik, inceledikten sonra fosur fosur uyumaya gitti, siz de rahat olun. cok yuzeydeymis, kaynaklardan biri 5 km., digeri 18 km. diyor, sorun yokmus.

magnitude 4.8
    region central turkey
    date time 2015-07-29 22:00:52.6 utc
    location 36.33 n ; 35.11 e
    depth 5 km
    distances
    77 km s of adana, turkey / pop: 1,248,988 / local time: 01:00:52.6 2015-07-30

68 km se of mercin, turkey / pop: 537,842 / local time: 01:00:52.6 2015-07-30

36 km sw of karataş, turkey / pop: 9,221 / local time: 01:00:52.6 2015-07-30
    http://m.emsc.eu/…hquake/earthquake.php?evid=452762
  • ohaaa çok pis salladı deprem.

tesadüfen uyanmış ama yataktan kalkmamıştım ki sallanmaya başladık. yanılmıyorsam kesintisiz ama şiddeti azalıp artan şeklinde bir sarsıntı oldu.

ek: adanada da mersin gibi hissedilmiş anne dedim. annem, adanalilar genellikle damda yatar, damdan atlayan çok olmuştur yanıtını verdi.
  • adanayi zangir zangir titretmistir
  • arkadaşlar ciddi anlamda ben böyle depremi nadir yaşadım diyebilirim. tahmini büyüklük 5.2 falan.

edit: lan benim gibi jeoloji mühendisine kurban olun. deprem büyüklüğünü hissiyatımla ondalıklı bildim anasını satayım.
  • istanbuldan hissedilmemiştir.
  • çok kısa, 3-4 sn sürdü ama sağlam salladi. ulan 15 20 dk önce dalmaya çalışırken bi anda irkilerek uyandım. sonra tekrar dalmışım bu sefer sallayınca uyandım; karabasan, uyku paralizisi gibi bişey heralde kafayı yedik, göte geldik dedim. allahtan depremmiş.
  • fena sallamıştır. ödüm koptu gece gece.
  • antalya'nın doğusundan da hissedilen deprem.
  • hatay'da da hissedilmiş depremdir.
  • yer yatağında yatarken hissettim resmen erdemlide.