şükela:  tümü | bugün
 • bugün öğlen saatlerinde gerçekleşen ve 18 yaşlarında bir çalışanın hayatını kaybettiği bilgisini aldığım kazadır.

  tanımı yaptıktan sonra orada çalışan birinden öğrendiğim bilgileri anlatmak istiyorum.

  bugün akşam 9 civarı viaport alış veriş merkezine gittim. lunaparkın kapalı olduğunu fark etmem üzerine merak edip danışmaya neden kapalı olduğunu bir kaza olup olmadığını sordum. bana herhangi bir olumsuz durum olmadığını ama neden kapalı olduğunu da söyleyemeyeceklerini ifade ettiler. ardından arabamı almak için park yerine giderken orada çalışanlardan birine daha neden kapalı olduğunu sordum. o çalışan bana öğlen roket adı verilen aletin bir arkadaşlarına çarptığını, arkadaşının yanına gittiklerinde boğazında büyük bir yaralanma olduğunu gördüklerini ve arkadaşlarının hayatını kaybettiğini, o saatten beri etrafta sivil polislerin dolaşmakta olduğunu, çalışanların çoğunun ve kaza geçiren arkadaşlarının sigortasız olduğunu ve oranın sahibinin bayraktarlar olması ve bu sebeple çok güçlü olmaları sebebiyle bu olayın ört bas edilebilme ihtimali olduğunu söyledi.
  internette ise bu konuyla ilgili hiç bir haber göremedim. bu sebeple bu olayı buraya yazmak istedim. umarım hatalı olan kim varsa hatasının bedelini öder.

  edit:hangi viaport diye soranlar oluyor. pendik kurtköy'deki viaport. otobanda kocaeli yönüne giderken sağ taraftaki alış veriş merkezi. o yolu kullananlar görmüşlerdir.

  edit:http://m.milliyet.com.tr/…si-1-kisi-gundem-2715861/

  az önce milliyet son dakika bilgisi geçti ancak olayın 19.00'da olduğu yazıyor. çalışan ise bana öğlen saatlerinde olduğunu belirtti. ayrıca haberde alış veriş merkezinin ismi nedense hiç geçmiyor.
 • tayyip yandaşı olan hiç kimse hiçbir bedel ödemez bu ülkede öğrenemediniz mi, ancak ölen çocuğun ailesi neden çocuğunuz öldü de bizi bu duruma düşürdünüz bedeli ödeyebilir

  edit 1: fazla harf vardı onu sildim

  edit 2: kazayı tayyip'e bağlamıyoruz, tayyip ve yandaşlarının yol açtığı ülkedeki kanunsuz uygulamaların (bkz: sigortasız işçi çalıştırmak) iplenmemesi ve eğer yandaşsa üstünün itinayla örtülmesinden bahsediyoruz sayın zekasızlar.
 • lunaparktaki kazayı da tayyibe bağladık şükür....

  şizofren mi demişti muharrem size?
 • hem sigortasız çalıştır hem de olayı örtbas et. lanet olsun bunlara. o çocuğun hakkı hiç bir zaman aranmayacak ve olay asla gündeme gelmeyecek. bu ülke artık üstünlerin adaletinin sağlandığı bir yer.

  edit: "ama olayı tayyi'be bağlıyelahh " diyen yazar sen de her boku ince'ye bağlama. azalarak değil direkt bitin artık ya.
 • büyük bir eğlence parkında bir çocuk ölüyor hiç bir medya haber yapmıyor...!!! bunu da tayyip e bağladık diyeceğine neden örtbas edilmeye çalışılıyor bunu sorgula sayın amına koduuum.
 • hangi viaport'ta olduğunu merak ettiğim elim kazadır. umarım suçlular cezasını çeker.
 • eğer olay doğruysa mutlaka kamera görüntüsü olmasının beklenebileceği üzücü durum. zira o tür yerlerde örümcek karıncayı ezse bir mobese mutlaka görür, o da olmasa bu yaz akşamı zibilyon tane insanın en az beşte birinin kamerası açıktır (anında veya sonrasında farketmez).
 • iş cinayetlerinin anormal şekilde arttığı bir dönemde bu durumu ülkeyi yönetene değil de anana mı bağlayalım orospu çocuğu aktrol?
 • bu lunaparkın önünden her geçişimde dehşete kapılırım. bir yanında dev bir avm, mahşeri bir kalabalık. etrafı otomobil mezarlığı gibi, binlerce araba. ötesinde tem otoyolu, binlerce araba da oradan geçiyor... tüm bu korkunç manzaranın ortasında dönmedolaplar, sağa sola salınıp duran devasa makinalar falan. son derece distopik bir havası var. çocuklarım hep heyecanlanır gidip oynamak ister, her seferinde bir şekilde karambole getiririm. böyle bir kaosun içinde kaza olmaması, insanların oraya girip sağlam çıkabilmesi beni hep şaşırtmıştır.
  derken bu haberi gördüm.
  böylesine kabak gibi ortada olan ve 4 mevsim 12 ay darphane gibi para basan bir yerde sigortasız işçi çalıştırılması gibi bir ahlaksızlığın var olması tüm kaygılarımızı haklı çıkarıyor; aklı olan, canını seven, çocuklarını seven buradan içeriye adımını atmaz. çalışanının hayatını hiçe sayan adam müşterisini de sallamaz.
  hayatını kaybeden kardeşimize allah'tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum.
 • şayet doğruysa çok üzüldüm. hayatımda lunaparklar kadar leş mekan az gördüm. hem tehlikeli hem de gereksiz. 17 yaşında belki cep harçlığı çıkarmak için sigortasız çalışmaya razı bir gencimiz hayatını kaybediyor ve üzeri örtbas edilmeye çalışılıyor. çok yazık.