şükela:  tümü | bugün
 • 1970 ba$inda dogmu$ olanlar icin, en guzel cocukluk yillarinda belki de tup kuyruguna, ekmek kuyruguna girmi$, en buyuk eglenceleri gunde yarim saat tommiksine, teksasina misket oynamak olan insanlardir. bir cogunun annesi 80 oncesi yokluktan dolayi gunde uc ogun sut ile islatilmi$ ekmek yedirmi$tir bu insanlara. benim de dahil oldugum 80'lerin cocuklari icin en guzel abi modelidir bu ki$iler. cocukluklarinda cok fazla oyun oynayamami$, bu yuzden de cocuk ruhludurlar. elinizde bir avuc misketle gitseniz en guzel duygulari ya$atirsiniz onlara.
 • artık hayal kuramadığınızı ... galiba da ölmeye başladığınızı anladığınız yaştır .
 • enteresan bir yasmis bu 30. bunalim falan evet ama ne bileyim. oyle bir ruh hali ki cok seyi s.klememeye basliyorsun. daha az umursuyorsun baskalarini, hakkında ne düşündüklerini ama bu kotu anlamda anlaşılmasın sakın. göze batmayan haklı bir ukalalık hali sanki. baskalarinin gozune daha bir dik bakabiliyor sanki. insan kaybetmeye alismis oluyor, yedigi kaziklar gozune cok batmıyor, daha bir kendini biliyor. daha rahat hayır diyor, evet diyor. kendine, vucuduna, ruhuna daha bir sahip cikiyor. hani yaşlılar hep "ah genç olsam" der ama gençler "oha abi ne güzel biz genciz" demeyi aklına bile getirmez ya, işte 30 yaş tam bu ikisinin arasındaki sınır. bilinçli ve tadını çıkara çıkara yaşanacak son "gençlik" zamanı. geçmişi hatırlamak ama kölesi olmamak, geleceği düşünmek ama çok da umursamamak, kaygı duymak ama uzatmamak. belki de bunlar 30 yaş sendromlarından çok bana has geç gelişmişlik belirtileridir. belki de sadece pms.
 • (bkz: otuzuncu yaş)
 • 25'ten sonra, geri sayım gibi, korkuyla yaklaştığım yaştır
 • daha bir farkinda yasanmaya baslanan yas. guzel yas(lar).
 • bu 30 yaş dönüm noktası gibi bişey. 30 dan öncesi ve sonrası birde 35 varmış. o da hiç hoş gelmiyor kulağa hayırlısı.
 • herşeyin birden acaip netleştiği,hayatla ilgili sorgulamaların başladığı yaştır..
  en güzel,en akıllı,en mutsuz yada en mutlu oldugunuz yaştır aynı zamanda..(bkz: matrix) 1. bölüm sonunda (bkz: neo)nun mutlu sanal hayatın bir sürü denklemlerden ve birbirine baglı yazılımlardan olustugunu gördüğü sahneyi hatırlatır bana hep 30 yaşın başlattığı dönem..
 • gelisini 25 den goremedigim

  hayata 3-0 yenik dustugumu hissettigim yas

  29 bittiginde "ohhh" dedim, "son sene keyfi cikacak"

  eeee, nerede abi seneyi deviryesi bu son senenin, yolda dusurduk, kayip esyaa teslim etmemis picler.

  1 ay kala agirlik basar, o saate kadar gousunuzu gere gere "30 oluyorum sagir sutana duyuracagim" dediginiz durum "siktir 130 oluyorum, biryere kapanip siseye mi gomulsem "sendromuna donusur

  zorladikca daha da zorlasir, akilli olup birakmayi da bilmezsin

  ucunu biraksan bitecek, akip gidecek, sen kendini 40. yasinda gecmiste yaptigin hatalara gulerken bulacaksin, aramadigin citirlar, kacan firsatlar, elde ttigini dusunmene ragmen esasinda bos oldugunu fark ettigin onca amac-insan-kadin-erkek

  hayatin boslugu ile dolulugu arasinda basinc farkia maruz kalip kulaklarin tikanir, dusuncelerinle yanlis kalirsin

  30 yas - yeni yirmiler dye kendini aldatirsin
 • (bkz: kivam)