şükela:  tümü | bugün
432 entry daha
  • kesinlikle geç değil hatta ve hatta farkındalığın arttıgı ne istediğini bildiğin daha cesur oldugun bir yaş bundan sonra herşey daha keyifli olacak yürü be kızım diyeceksin, öyle hissedeceksin. ben bu da yetmezmiş gibi yeniden ünv okumaya bile başladım yeni meslek yeni çevre sanki yeniden dogdum 30 umda. hala 30 um ilk agızdan kesin bilgi.
  • he çok geçtir aq malları. açmayın artık şu salak başlıklarınızı ya. ezikler.
  • muhtemelen yeni bir hayata geçiş yapacağım yaş olacağı için geç değildir.

bu dünyada 23 yaşında fabrika işçisi, 25 yaşında amatör lig oyuncusu olan jamie vardy'nin 29 yaşında premier lig gol kralı ve premier lig şampiyonu olması, van nistelrooy'un üst üste 10 maç gol atma rekorunu kırması ve ingiltere milli takım forveti olması gibi bir gerçek varken kimse geç kaldın olmaz vs demesin. istenirse 40 ında da olur yeter ki inanılsın ve istensin.
  • değildir. avrupa'da insanlar otuz yaşından sonra yaptığı meslekten sıkılıp tekrar okuyarak/kurs alarak sevdiği işi yapıyor. sıfırdan başlıyor.
    insanlar gençken yaptığı yanlış evliliği bitirip yeni bir eş ile daha mutlu bir yaşam sürüyor, bizimkiler de burada 30 yaş geç mi diye tartışıyor.
  • aslında cevap vermeye kaydadeger bir soru veya sohbet değil ama belki böyle düşünenlerin daha iyi bir tarzı olmasına ve ufuk açmaya sebep olacağı için yazıyorum;

'' life really does begin 40,up until then, you are just doing research. '' carl gustavjung
  • “çocuklarımızın fiziksel olarak olgunlaşıp, biyolojik olarak kendi ailelerini kurabilir duruma geldikleri noktayla, eğitimlerini tamamlayıp, iş bulup, ekonomik ve psikolojik olarak evden uzaklaşabilir duruma geldikleri nokta arasında kalan ve giderek uzayan bir ergenlik dönemi eşlik eder. bu dönem duygusal açıdan genellikle otuzlu yaşlarda sona ermektedir.” ian craib

elbette geç değildir. aksine bir tür başlangıç noktasıdır.
  • her şey için değil ama çoğu şey için geç denebilir. bazı şeylerin ise tam zamanı.
  • çocukluktan daha yeni çıktın neyi geç olum
  • 44 yaşıma girdiğim bugün gülerek okuduğum başlık. şimdi bile hayaller kuruyorum, umudum var ve plan yapıyorum. düşüyorum, deniyorum, zorluyorum, yeniliyorum, yanılıyorum, acı çekiyorum ama savaşa devam ediyorum. hayat sen pes ettiğin zaman biter.
  • toprak atın.
    zira daha yeni yeşerip meyve verecektir.

28 den selamlar.
5 entry daha