şükela:  tümü | bugün
  • başlık biraz sınıra takılsa da varolan gerçek. ne zaman instagram'dan atılan hikayeleri izlesem yok 'anasının kuzusu', yok ' kızım sen büyüdün mü?' gibi saçma sapan fotoğraflar. bir de evlerine gidersen, 'x sana alıştı sanırım, sevdin mi kızım kronikamagerceği' ? gibi saçma sapan sorular.

sonra kedinin huyundan, suyundan bahsetmeler, işte 'koltukta yan yatıp tv izlerse; ıslak mama istemiyor' muş demeler, karakter çözümlemeleri.

tüm bunlar karşısında tek bir soru var aklımda devamlı tekrarladığım : bunlardan bana ne?
  • insan evladının da günün birinde ona sıkıntı çıkaranlara benzediğini fark etmiştir ve bu farkındalığı kedi ile unutmuş kadındır. hatırlattım ama kusura bakmayın, özür dilerim.
  • benim la bu. evde kuşum var, o yetmiyor sokaktaki kedileri seviyorum. iyi anlaştığım insanlar da var. hayat böyle devam ediyor işte.
  • bir insanın bir canlıyı sevmesi neden diğerlerini rahatsız ediyor acaba. ben durmadan sevgilisini metheden bir insana, durmadan kedisini metheden insanı tercih ederim.
    eğer evine gittiğin arkadaşının kedisini veya her hangi bir konuyu uzun uzun anlatması seni rahatsız ediyorsa bir daha gitmezsin veya konuyu değiştirirsin.
  • (bkz: yalnızlık)
  • kendi oluşturduğu instagram çevresinin dedikodusunu ekşisözlükte yapmak ne kadar akıl karı bilemiyorum ama böyle annelik güzel bir şeydir.

kediler de güzel şeylerdir, kadınlar da güzeldir.

unfollow etmek yerine ekşi'de başlık açmak çirkince bir davranıştır.
  • yani bunun tek bir nedeni vardır ki... şahsım olarak ben öyle düşünüyorum... yıllarca kimseyi beğenmeyen ego sıkıntısı olan insanların bir yaştan kediye köpeğe sarmasıdır... hatta sadece kediye sarmasıdır diyebiliriz... (ki bu da tür olarak scottish fold veya british short hair'dir)

neyse bence sıkıntı yok..sarabilir sevebilir...bakabilir vs. ama cidden instagram kedi köpek fotosu doldu...hep aynı bea...
  • "bunlardan bana ne?" diyen bir yazar gelip burada başlık açmazdı.

herkesin sevdiğine de kimse karışamaz. kedi, sevgi ıvır zıvır görmek istemeyen sosyal medyadaki bahsi geçen kişilerin takibini bırakır.

insanları eleştirmeyi bırakıp, olduğu gibi kabul ettiğiniz zaman olgunluk seviyeniz bir kademe daha artacak.

ps: otuz yaş üstü evli erkek.
  • her tespit edildiklerinde kedi medi de sevmeyen şahsımda müthiş bir gelecek kaygısına sebep olan kedili kadınlardır; korkarım yalnız öleceğim hepinizin aksine, kör talih işte.
  • (bkz: don't feed the troll)

kötü başlıkları açmak kötü de beslemek kötü değil mi