• annem 34 yaşında dünyaya getirdi beni, zeka ya da başka türlü hiç de bir sorunum olmadı. sözelde derece yaptım, fenden diş hekimliğini seçip gittim.

kısacası takılmayın, hayat size neyi uygun görmüşse ve duygularınız ile hekiminizin ortak paydasında buluştuğunuz anda buna cesaret edin.

tanım: günümüzde çocuk sahibi olmak için olağan bir dönem.
  • artık ortalama ömür uzadığından, tıp ve hamilelikte kontroller geliştiğinden 40 yaş üstü kadın bile doğurmakta çekinmiyor. hatta ben de 50'ye doğru bir çocuk doğurmayı düşünmüyor değilim.
  • günümüz dünyasında 45 yaşın altında doğum yapılması normal karşılandığı için çok da sorun yaratmayan eylem. tabiki de 40 yaş sonrasında olasılıklar artsa da tanı testleri çok etkin şekilde kullanıldığından erken dönemde önlemler alınıyor. o nedenle isteyen doğursun, eskimiş bilgilerle milletin aklını karıştırmayın.
  • 30 yaşindan sonrakiler direk ölsün mantiğiyla yaşayan yazarlar var burda sanki hiç yaş almayacak ve yaşlanmayacaksiniz her canli bu süreci yaşamaya mahkum.doğum hakki ise her kadina verilmiş doğuştan gelen bir hak zaten size sorulmuyor kaç yaşinda doğurabileceğimiz. kadin ne zaman hazirsa ne zaman isterse o zaman yapacaktir. ıyi ki sizin böyle bir fonksiyonunuz yok maazallah neler yapardiniz aklima getirmek bile istemiyorum
  • son yapılan araştırmalara göre 35 yaş üstü çocuk yapan kadınların bilişsel yeteneklerinin arttığı keşfedilmiş. 35 yaş üstü çocuk yapmak isteyen kadınlar, buralardaki cahilleri okumak yerine araştırmaları takip edin, kafanız rahat etsin.
  • evlilik yaşının kaça çıktığından bihaber olanların eleştirdiği durumdur.
  • ekşi sözlük köy versiyonundan gelen seçme başlıklardan herhal.
  • anüsten sallama iddia. 30 yaş üstünde anomali riski "çocuk yapmayın!" seviyesinde değildir, risk her yıl rölatif olarak artar. bu uyarı 40 yaş üstünde yapılır. önemli olan gebelikte testleri ve takipleri yaptırmaktır. 20 yaşındaki gebelik de sorunlu olabilir. gebelikte anomali saptandığında gebeliğin sonlandırılması önerilir, bizim kadınlarımızın pek çoğu "yok ben illa doğuracağım" der. bile bile engelli bir çocuk dünyaya getirmek, kendi hayatını, eşinin hayatını, çocuğun hayatını çile içinde geçirtmek işte asıl tuhaflık buradadır bana göre.
  • çalışan kadının bir evlat büyütmeye hazır hissettiği yaşlarda yaptığı şeydir. belli bir gelir seviyesine sahiptir ve yarın öbür gün baba kişisine bir şey olması ya da boşanma vesaire durumunda o çocuğa tek başına da aslanlar gibi bakar. yeni doğan bir bebeğin sadece bez masrafı bile neredeyse asgari ücret, günde yetmiş defa kaka yapıyo serseriler. yine de tatlılar gerçi, neyse.
  • modern toplumlarda evlilik yaşı ile iliskilendirilmemesi gereken eylemdir, zira evlilik yasal bir sözleşme, doğurmak ise doğal bir süreçtir. insanlar çocuk sahibi olmak için evlenmek zorunda değillerdir. elma ile armutu toplamayiniz.
hesabın var mı? giriş yap