şükela:  tümü | bugün
  • ben başka galaksilerde bile olacağına ihtimal vermiyordum ama türkiye'de varmış böyle tipler arkadaşlar. ulan bunları koala gibi koruma altına almak lazım. hem ehliyeti olmadığı için hem de o lanet olası toplu taşıma araçlarına bıkmadan binebildiği için. evet.

bakın arkadaşlar ben burada durumu olmadığı için alamayanları kast etmiyorum, almayanları kast ediyorum. sonuçta ben ali ağaoğlu gibi paramla afra tafra yapacak insan değilim. fakir bi aileden geliyorum, fakirlere söz söylemem. bunu da bilin.
  • beni akla hayale gelmeyecek saçma sapan tezlerle taksi kullanmanın daha mantıklı olduğuna ikna etmeye çalışan erkektir. lan korkuyorsun işte trafikten, ne eğip büküyorsun aynı konuyu?

bir de ehliyeti alıp nüfus cüzdanı olarak kullananlar var. onlar da ayrı bir tez konusu.
  • benim bu, babamın bile elli yaşında ehliyeti oldu. ihtiyaç duymadım, ailemin arabası da yoktu onların da ihtiyacı olmadı, yürürdük biz. yürünemeyecek kadar uzaksa toplu taşımaya usulüyle binilir inilirdi. bir kere bile pişman olmadım, istanbul'dayım hatta oturduğum yere toplu taşıma bile çok az geliyor. toplu taşıma yoksa taksiye biniyorum, fakir bir aileden de gelmedim, param da var, çok rahat araba alabilecek imkanım da var, ehliyet alacak sağlık ve bilgim de. fakat ihtiyacım yok, bu kadar. ihtiyacım olmayan şeyi neden alayım? maddi kısmını geçtim, hem çevreye hem de psikolojime zarar verecek bir şeye çok ihtiyacım yoksa (örnek olarak çocuklu bir ailem yoksa) neden alayım ki.

koala değil, gereksiz harcamadan ve lüksten kaçınan kendince haklı sebebi olup başkasına hesap vermek zorunda olmayan insandır.