şükela:  tümü | bugün
65 entry daha
  • "düzenli hayat" kısmının iyice açılması gerekir ki, bu sizin "düzen" dediğiniz kelimeye nasıl bir anlam yüklediğiniz veya nasıl algıladığınızla alakalı. kimileri için "düzenli hayat", iş-evlilik-ev-araba-çocuk iken başkası için bunlardan bazıları belki de hiçbiri kendi "düzen" anlayışına uymuyordur. o yüzden 30 yaşındaki insana sormak lazım "istediğin düzenli hayat bu mu?" diye. şahsen benim hayalini kurduğum düzenli hayatın içinde evlilik yok, ilk etapta çocuk yok, araba yok. şimdi 30 yaşında ben bunlara sahip olmayınca hayatım düzensiz mi oluyor?
  • kuran yerleri ağrıyo olabilir.
  • düzenli hayat ne demek belki bilmiyordur.
    ya da düzen anlayışı başkalarınca anlaşılamıyordur.
    ya da herkesin doğru dediği şeylere iştiyakı yoktur.
  • düzenli hayattan kastınız ne bilmiyorum ama evlenmemiş düzgün işi gücü olmayan, hala sağda solda geceleri gezen insandan bahsediyorsanız benden bahsediyorsunuz sanırım.
  • mimarlık mesleğini icra ediyordur, ya erdem mobilyada masabaşı 1500tl maaşla yada belirli bir gelir düzeyi üstü kesime lambri döşiyerek mesleğini icra ediyordur her iki durumdada 30 yaşına gelip düzenli bir hayat kuramaz.
  • babamlara göre benim. sebepse basit, evlenmemiş olmam. *
  • 30 yaşına gelip düzenli bir hayat kuran insanlara oranla daha arkadaş olunası biri.
  • suriyedeki savaşa giderim falan diye okulunu 5-6 sene uzatmış insandır.
  • sosyal erişkinlik yaşının günümüzde yükseldiği göz önünde bulundurulduğunda çoğu kişi bu sınıfa kafadan girecektir.
772 entry daha