şükela:  tümü | bugün
 • bağnazlıktan dolayı mantıklı düşünebilme yetisini kaybetmiş olan, orantısız bilimsellikten dolayı zihni bulanmış bireydir.

  çocukların gelişimi için onları hayvanlarla içli dışlı büyütmek, fabl gibi çeşitli hayvan hikayeleri anlatmak gayet mantıklı fakat bu durum normal şartlarda 13 yaş civarında bitmeliydi. yetişkin birer birey olup hala dinozorlu, maymunlu masallar içeren evrim teorisinden kopamamaları gerçekten çok ilginç. peter pan sendromu'ndan müzdarip olmayan hiçbir birey, maymun kuzenleri olduğuna inanmaz.

  evrim inancının temeli sıkıntılı. hem insanların maymundan geldiğine inanılıyor hem de maymunlara tapılıyor. neresinden bakarsan bak tutarsızlık diz boyu. bir kere kural denen bir şey yok. mesela maymunlar birtakım pratikleri yerine getirdiklerinde insan olmaları gibi durum söz konusu değil. motivasyon eksikliği de evrim inancının güçlenmesini değil kaosu beraberinde getiriyor.

  sırf sakallı olduğu için kutsiyet atfedilen charles darwin meselesi tam fiyasko zaten. adamda ne karizma ne de dini bilgi var ama evrim inancının önderi kabul ediliyor.
 • hakkında uzun uzun konuşabilirdim ama birazdan gidip ulu maymun'a secde etmem gerekiyor.
 • kutsal filmimiz olan maymunlar cehennemine hakaret eden bu trolü kınıyorum.
 • (bkz: evrime inanmak) kalıbını kullanan birinin eleştirdiği durum. bilime inanılmaz. bilim test eder, yanlışsa revize eder. "ha bu zaten kur'an'da yazıyordu" diyip iki yuzluluk yapmaz.

  herneyse. (bkz: don't feed the troll)