şükela:  tümü | bugün
25 entry daha
  • ailesini seven erkektir. 30 yaşında mühendis adamım. maaşımı olduğu gibi eve harcıyorum... liseye giden kardeşime iphone 7 aldım. bende iphone yok. tanıştığım kadınlar ailemle birlikte yaşadığımı öğrenince "ana kuzusu!" diyorlar. onlara göre sorumluluk sahibi olmak yalnız yaşamakmış. hayatta ne gördünüz, ne yaşadınız. sevgiliniz terk edince feleğin çemberinden geçmiş gibi takılıyorsunuz. ailesini sevmeyen insanların yalnız yaşadığını düşünüyorum. evlenene kadar ailemleyim. ailenizle gezmeye, yaşamaya utanmayın. hayat bir sınav.
  • aileyi sevmeyi kardeşine iphone 7 almak, eve para harcamak zanneden adamlardır. bu saydıklarını aileden yüzlerce km uzaktayken de yapabileceğini anlayacak kapasiteye sahip olmamaları bile uzak durma sebebidir.
  • 30'umu devireli bir süre geçti.

kendi ailemi de kurdum ama gidip annemin dizine yatsam, babama o maç izlerken sataşsam bana iyi gelecekmiş gibi bir düşünce geliyor aklımın ucuna.

yoksa siz çocukluğunuzu hiç özlemez misiniz?
  • adam evlenmediyse ve ailesiyle aynı şehirde yaşıyorsa gayet normal olan durum. hem ailesine yardım eder, hem huzurlu olur. tadından yenmez yani
  • 36 yaşındayım ve annemle yaşıyorum.
    hayat sizi çeşitli sebeplerle anne baba ocağında kalmanızı sağlayabilir.
    zorlukları var evet ama imkanlar bugün için böyle.
  • uzak durulması gereken erkektir.. evlense dahi muhtemelen değişmeyecek ve partneri her türlü işkenceyi erkeğin ailesi tarafından görecektir..

eğer kendi ayakları üzerinde duran özgür bir birey olmak istiyorsanız 18 yaşından sonra ailenizden uzakta bir yerde okuyun ya da yere gidin... ailenin kutsalliginin abartılmış bir balon olduğunu da eklemek istiyorum son olarak.
  • 30 yaşıma gelmeme ramak kaldı. neden ayrı eve çıkıp kira parası vereyim ki
  • ailemle kalmaya bayılıyor değilim. 17 yaşımdan babamın evinden ayrıldım. 8 yıldır yalnız(karışık biraz oralar) yaşadıktan sonra ailemin evine döndüm. çok uzun değil en fazla 5-6 ay veriyorum kendime sonra tekrar ayrılma niyetindeyim.
    ama şunu söyliyeyim biraz konforum arttı :)
    hem kazandığım para komple bana kalıyor, hem de yemek hazır, kıyafet hazır...
    haftasonları kalkınca annem sağolsun çay & kahvaltı hazır oluyor güzel bir şeymiş :))
  • güzel değildir, ben zorlanıyorum. yaşım 28 ve 8 seneden sonra aile evine döndüm. anladım ki sürekli yaşanmaz, sık ziyaret edilir. çok sık ziyaret edilir.
  • yaş 29, 17 yaşındayken üniversite için başka şehre gittim. 5 sene sonra döndüğümde bir yıla yakın ailemle kaldım. baktım olacak gibi değil kiraya çıktım. halen kiradayım. varsın konforun az, yemeğin standart olsun ama kafan rahat olsun. bu iş biraz karakter meselesi.
358 entry daha