şükela:  tümü | bugün
335 entry daha
  • yok öyle bir şey.

30 unu geçmiş biri olarak kendi hayatıma baktığımda sonuç şudur:

-belki biraz saçlarım döküldü. biraz belim kalınlaştı ama inanın bana yirmi yaşındaki halime göre çok daha yakışıklı hissediyorum. bu durumu eşim de onaylıyor:)
    -hayatım boyunca herhangi bir spor dalıyla en ufak bir ilgim olmadı. 30 umdan sonra bir spor dalıyla düzenli olarak ve keyif alarak ilgilenmeye başladım.
    - gezip gördüğüm bir çok güzel yeri 30 umdan sonra gördüm.
    - 30 umdan sonra baba oldum
    - sanat konusunda aklımın ucundan dahi geçmeyecek alanlarda (bkz: ahşap oyma)yetenekli olduğumu 30 umdan sonra keşfettim.
    - pek alçak gönüllü biri değilimdir özellikle mesleğim konusunda hep iyi olduğumu düşünmüşümdür fakat özellikle 30 umdan sonraki dönemde gerçekten ileri bir aşamaya geldim.

bunlar da yetmez diyenler için (bkz: tolstoy un bisikleti)
  • benzer başlıkta "sorunsal" olarak yanıtladığım kelamlarım;

(bkz: #134495127)
  • 30 yaşındaysanız ve borçluysanız hayat gerçekten çok güzel.
  • 30 yaşına kadar güzel bir çocukluk gençlik yaşamadıysanız ve güzel kız arkadaşlarınız olmadıysa güzel bir arabayla farklı şehirler görmediyseniz kısaca mal gibi yaşadıysanız 30 dan sonra yaşasanız da öyle olmayacaktır.

burada yok 50 yaşındayım 500 km koşuyorum diyene bakmayın o sadece koşar.

gençken para lazımdır.

paran yoksa mal gibi yaşarsın.

tamam 30 dan sonra iş kurdun zengin oldun. ama o çocukluk ve gençlik yok artık.
    tatminsiz yetişkinlik deneyimleri var.
    birbirinin aynısı kadınlar ve erkekler var. botoks var. hahahhaaaa.
    tamam la tamam 60 dan sonra da çok şey yapabilirsin. mesela kalbine stent taktırabilirsin.
  • paran varsa hiç bir şey için geç olmayan bir yaştır. para yoksa 20 yaşında bile her şey için çok geçtir..
  • 30 yaşında 7 yıl emek verdiğim kariyerimi baştan değiştirdim, 30 yaşımın sonunda doğum yaptım, doğum iznim bitti pandemi başladı, eve kapandım. son 5 yıl içinde 3 kere terfi alıp teoride elde etmemim mümkün olmadığı bir pozisyona geldim; bunu yaparken de "sevdiğiniz işi yaparsanız bir gün bile çalışmamış olursunuz" cümlesini hayata geçiriyorum her gün.

hayatım çok mükemmel olduğu için değil bu söylediğim, her gün inişlerim çıkışlarım elbette var; bir yandan saat farkı yüzünden neredeyse 7/24 çalışıp bir yandan 7/24 anne olmak; bütün bunları yaparken sevgili olmaya devam etmek, biraz da kendim olayım demek kolay değil kabul ama yapma aralıkta 35 olacağım ve bu yaşımda kendi kendime piyano çalmayı öğrendim.

demem o ki; hiçbir yaş hiçbir zaman geç değil ve bunun parayla zerre alakası yok.
  • maalesef öyle 20 yaşımdayım ve artık her şey için çok geç diye düşünüyorum. ne dil öğrenebilirim ne de hayatımı değiştirecek başka bir şey . keşke 10 yaşında olsaydım her şeyi bambaşka yapardım
hesabın var mı? giriş yap