şükela:  tümü | bugün
  • 30 yaşında bekar kadının bir üst formu. yalnız yaşarlar, et ve otla beslenirler. habitatlarında yırtıcı ve sinirli gözükürler. yirim
  • -fiziksel yada psikolojik problemleri olabilecek olan kadındır.
    -uzun süreli bir ilişkisi olup, partneri ile ilgili bir sorun olabilecek olan kadındır.
    -sosyal çevresi seninki ile aynı olmayacak olan kadındır.
    -sanane lan.
  • başlık altına zırvalayıp durarak, alay edilerek ne kadar modern olduklarının gösterilmeye çalışıldığı durumdur. (bkz: ha gayret)
  • '30 yaşıma kadar bakire kalsaydım da o hıyarla sevişmeseydim!'

diyeceğine iyi ki bakire kalmış kadındır.
  • çok daha genç yaştaki bakire olmayan bir kadın kadar normal bir insandır kendisi.
    kendi seçimidir, hakkında atıp tutmak da ayrıca haddimize değildir.
  • verecek kalitede adam bulamamış kadındır. adam mı kaldı!
  • 35 yasinda ve bakire olan bir kadin taniyorum. simdi sunu belirtmemde fayda var bu kadinin kendisi diyor bunu ben 35 yasindayim ve bakireyim diye. bence kadin ne 35 yasinda ne de bakire. belirtmemde fayda var dedim cunku kadinin en hassas oldugu iki konu bunlar. durup dururken ben bakireyim 35 yasindayim diyen kendisi. kendisine kadin denilmesini de istemiyor, kiziyor hatta cok. 7-8 yasindan buyuk erkek cocuklarina da dokunmuyor asla. sebep de "kiz" olmasi. artik buyuk bir mesele haline getirmisse bu bakirelik meselesini baskalarinin bu konuda laf edebilecegini dusundugu hicbir seyi kesinlikle yapmiyor. en degerli seyi sanirim bakireligi. tuhaf bir kadin evet.

hadi tumevarima merhaba diyelim.
  • ellili yaşlardaki kadın doğum hocamın muayane sırasında sorduğu çıktıktan sonrada hala ermeni aksanını koruyarak kurduğu cümleden hazzetmediğini anladığım kadın "30 yaşini geçmiş hala bakire hayatta seivmem" mesleki açıdan sevilmemesi normaldir (bkz: alttan muayenenin yalan olduğu an)

editasyon: yanlış anlayanlar seri şekilde eksilemişler zannımca kasdettiğim alttan muayene yapılmadan veya transvajinal ultrason yapılmadan birçok duruma kesin tanı konulması oldukça zor oluyor hasta takibe alınıyor geliyor gidiyor veya başka birçok ek tetkik isteniyor. hastanın da doktorunda işi zorlaşıyor. farklı bir bakış açısıyla bakmaktır duruma sadece.
  • geçenlerde izlediğim bir filmi serbest çağrıştıran kadındır:
    (bkz: la pianiste)

hayır hayır, böyledir demek istemiyorum. serbest çağrışım işte.

kendi seçimidir demek ne derece doğrudur, tartışılır. neticede nasıl yaşayacağına kendi karar veren kaç insan vardır ki gerçek anlamda? 30 yaşına kadar bakire kalmasının bir çok sebebi olabilir; din olur, psikolojik ve fizyolojik sorunlar olur, vs. hangisinde gerçek bir 'özgür irade'den bahsedebilirsiniz?

zaten 'özgür irade' nin varlığı da şüpheli aslında.
  • eğer bir gün seks deneyimi yaşarsa yanında muhakkak matkap bulundurması gereken kadındır...