şükela:  tümü | bugün
2891 entry daha
  • bu sene 30 olduğum için zevkle okuduğum entryler içeren ve belirsiz, sık aralıklarla hortlayan başlık.

yazılanlar cidden komik. birileri çıkıp bunlar yaşlı** diye sövüyor sonra başkaları 30 ve üstü yaşında olduğunu özgür olduğunu vb. yazıyor. bir başkaları bu duruma sadece bizim ülkede takıldığınızı söylüyor. birileri 30a şu kadar kaldı muhtemelen şöyle olacak tahminlerinde bulunuyor. hep aynı muhabbet, hep aynı entryler. allah aşkına şu kadınları bir rahat bırakın. sadece 30 yaş ve bekar ilanları değil, tüm kadınları.
  • belli kalıplara girmek istemeyen kadın olabilir. kafasına uygun biri çıkmamış olabilir , üzmeyin onları.

not: erkeğim aman diyeyim
  • 30 yaşı çoktan aşmış biri olarak 20'li yaşlardayken de görüşüm aynıydı şu anda da görüşüm aynı. evlilik öylesine gerçekleştirilecek bir şey değil. hayatını mahvedebileceğin gibi güzelleştirme ihtimalin de yüksektir.

evde kaldınız, yaşınız geçti, tercih edilmezsiniz vb. şeyler diyenlere gelsin bu cümlelerimde; şu an "evet" desem en geç haftaya evlenebileceğim; 27, 32, 36, 39, 41 ve 45 yaşında işi, gücü olan, aklı ve tipi gayet düzgün altı erkek var. benimle bir ömrü paylaşmaya kendileri çok eminler ama ben kendimle dahi bir ömrü paylaşabileceğime emin değilken, onlardan birine "evet" dersem ikimizinde hayatına yazık ederim.

kaldı ki, gerek bu platformda gerekse başka yerlerde ardımdan "evde kalmış" diye bahsedilmemesi için evlenmem. gönlü gönlüme, mantığı mantığıma, hayatı hayatıma eş olacak birisiyle evlenmeyi tercih ederim. siz de böyle yapın ki ileride buralar evliliği kötülüyen insanlarla dolmasın.

ayrıca bu başlığa kaçıncı yazışım bilmiyorum ama sıkıldık sizden kardeşim.
  • evde kalmıştır, yaşı geçmiştir, tercih edilmez.
  • evde kalmamıştır, yaşı geçmemiştir, tercih edilir.
  • bekar oluşu kendi tercihiyse, muhtemelen muhabbeti on numaradır.
  • ilginç bir figür. sürekli olarak kariyerinden, maddi gücünden ve kendi ayakları üzerinde durabilme yetisinden bahsediyor. hatalı değilsem aynı yaşlarda erkek de aynı özelliklere sahip olabiliyor. erkek için bunlar olması gereken şeylerken kadın için 30 yaşında evlenememiş olmanın argümanları olarak sunuluyor. 30 yaşında evlenmemiş bir adama bakınca o erkek kariyerim var kendi ayaklarım üzerinde durabiliyorum demiyor.
    kadının 30 yaşında bekar kalmasının sebebi işte bu bilinç altında yerleşmiş evlenirsem evimin kadını, kocamın kölesi olacağım sanrısı. üzülerek belirteyim ki 2 medeni “kariyer” sahibi aklıbaşında insanın evliliği böyle olmuyor. o medeni insanı bulmanız dileğiyle.
  • 30 yaşında bekar kadınım. 18 yaşından beri yalnız yaşıyorum; kendi paramı kazanıyorum, kendi evim, kendi düzenim. bu saatten sonra da siksen evlenmem.

iki kişiye bir dünya konsepti beni boğuyor, kişiliğime mantığıma ters. hayvan gibi aşık olup akıl tutulması yaşasam belki diyeceğim ama aşık da oldum, iki gün kalsa "of hadi bir git sen, haftaya görüşürüz" diyesim geldi. çocuk da istemiyorum; hamile kalıp bedenime travmanın allahını yaşattıktan sonra bok silip ergen tribi çekeceğime kedi-köpek beslerim.

evlenmek için başka bir gerekçe gelmiyor aklıma. 10 yıl sonra da 40 yaşında bekar kadın olarak toplumsal normları zikertmeye devam ederken görüyorum kendimi.
  • başlığa konu olmasının sebebi tamamen coğrafyamız ve onun türevi kültürümüzdür.
    benim gözümden gayet olası bi şeydir 30 yaşında bekar olmak ,hatta 30 dan önce evlenmek biraz mallıktır ama bizi eleştirenler için nedenini açıklamak istiyorum biraz ..

inanamayacaksınız ama çalıştığım okulda 30 yaş üstü o kadar güzel öğretmen kızlar var ki ;hani türkiye’ de en fazla alıcısı olduğu düşünülen kadın meslek grubu ki bence de doğru ama bizim okulda işler öyle değil tabii bunun bizim okulla alakası yok başka okullarda da vardır ama ben kendi çevremden örnek vereyim istedim .

kızlar öğretmen evet hepinizin nefret ettiği meslek grubu ama bu kızlar standart dışı olduğu için zaten şu an bu durumdalar , durumdayız ;evet ben de dahil .

bu kızlarla oturup konuştuğunuzda kesinlikle standart bir öğretmenle karşılaşmayacaksınız , entellektüellik seviyesi olarak sayamayacağım kadar üstünler klasik öğretmenlerden , okuyan , gezen , yabancı dil bilen , doğaya , hayvana, politikaya , bilime , sanata duyarlı, esprili , iyi giyinen ,bakımlı, spor yapan , 30 yaş üstü olmasına rağmen 24-25 gösteren kızlar, zeki (zaten bi çoğumuzun branşı matematik hahaha )bence en önemlisi de iyi kalpli kızlar, kızlarız .. ama kısmetsiz mi diyelim ne diyelim bilmiyorum ilişki evlilik konusunda şansız veya başarısız ben kendimi başarısız olarak adlediyorum , bilmiyorum diğer kızlar kendini nasıl tanımlar. ben kendim ve onlar hakkında yaptığım gözlemlemleri yazmaya çalışıyorum sadece ..

öğrenciler bile hayran bu kızlara ki normalde lise öğrencileri genç güzel hocaları pek sevmez ya da sapkın düşünceler beslerler, ilk derse girdiğimiz bir kaç hafta wow! hocaya bak diye ağzı ayrılan çocuklar okul ilerledikçe sizi ablası olarak görmeye başlıyor ve kız öğrenciler o içlerindeki kıskançlığı , erkek öğrenciler de o içlerindeki sapkınlığı bastırıp masumane duygularla seviyor sizi .çünkü bu kızlar işve cilve yapmıyor temiz,gerçekçi duygularla sarılyor çocuklara .
    aslında işve cilve kötü bi şey değil her kadında olması gereken bi şey ama ben sahte ve yapmacık davranışlar içeren işve cilveden bahsediyorum.burası çok önemli bir ayrıntı .

coğrafya ile ne alakası var derseniz ben türkiye’de bizim gibi insanların yerinin olmadığına daha doğrusu kıymetinin olmadığına inanıyorum .
    çünkü nerde ağzı iyi laf yapan , yapmacık ve çıkarcı işveli, cilveli , entellektüel olmayan , kendini ağırdan satmayı bilen , paraya tapan kısaca kezban tarif ettiğimiz kızlar varsa evet onlar peynir ekmek gibi öğretmenliklerinin ilk yılında nişanlanıp , ikinci yılında evlenip , üçüncü yılında çocuk yapıyorlar . kendileri gibi her şeyleri de standart oluyor işte ne bir eksik ne bir fazla.
    hayır biz hiçbirimiz onların evlendiği adamlarla evlenmeyiz zaten bu aşağılama değil o adamlar onların dengi standart tipler olduğu için bizim dengimiz olmadığı için evlenmezdik onların kocişleriyle... sorun da burda türkiye’de insanların %90’ı standart bence biz de out of standart olduğumuz için böyle 30 yaşında bekar kadın başlıklarına maruz kalıyoruz .
    maalesef bu topraklarda kezban kadın itemlarına sahip değilsiniz şanssızınız.
    sadece karşı cinsle ilişkilerinizde değil normal insan iliklerinde de başarısız oluyorsunuz .

ben yurtdışına çıktığımda kendimi buluyorum çok daha rahat oluyorum insan ilişkilerinde çok çok daha başarılı oluyorum. bugüne kadarki en başarılı beni ruhen en çok tatmin eden ilişkim de yine yabancı bir erkekle olmuştu zaten .
  • ıki sene sonra olacağım kadındır.

12 sene sonra da muhtemelen 40 yaşında bekar kadın olurum.

evliliği ve çocuğu düşündüğümde afakanlar basıyor maalesef ve kendimden çok korkuyorum.

kendimi kocam mac izlerken mutfakta bulaşık yıkarken veya bayram tatillerinde seyahate çıkmak yerine akraba dolu havasız bir evde saçma muhabbetler yaparken düşününce çok kötü oluyorum. dışarıda, yolculukta, kumsalda sakin sakin etrafı izlemek birşeyler okumak dururken simarik bir cocukla ilgilenmek zorunda kalan kadınları gördükçe çocuk fikrinden de çok korkuyorum.

turkiyede evlilik bir kadin için bu yukarıda yazdığım uc şeyden ibaretmis gibi geliyor. kendini unut. simarik cocukla, simarik kocanla, ev isleri ile ve artakalan zamanda da kocanin akrabalari ile ilgilen. ve ben bunu yapamam.

görmek istediğim yerler var benim. okumak istediğim kitaplar. öğrenmek istediğim 3 dil var daha. suyunda kulaç atmak istediğim mavilikler var.

muhtemelen asla evlenemeyeceğim.
35 entry daha