şükela:  tümü | bugün
1881 entry daha
  • çok fazla amerikan romantik komedi filmi izleyip, ülkedeki 30 yaş bekar kadınları o fillmlerdeki bir scarlett johansson, bir natalie portman, bir jennifer aniston, katherine heigl, emily blunt, rachel adams sanan yurdum abazan ergenlerin bitmeyen başlıklarından birisidir bu başlık.

bizim kadınlarımız ile hiç bir zaman elinizde bir dolu kitap olduğu halde bir köşe başında çarpışamayacak, bir kitapçıda müzik markette yeni çıkan bir albüm üzerine konuşup akabinde telefonunu alamayacak, iş yerinde çalışan mesai arkadaşınızı akşam yemeğine davet edemeyeceksiniz sevgili romalılar.

böyle başlıklarla hayallerinizi yaşıyorsunuz ancak hayallerin natalie portman gerçeklerin ancak komşu kızı olduğu gerçeğini görelim daha fazla konuyu uzatmayalım.

18 'ini dolduran, iki film izleyen 30 yaşında bekar kadından hemen bir şeyler ummaya geliyor buraya mk.
  • eğer maddi manevi bir bağımlılığı yoksa çok şanslı kadındır.
  • genç beylere sulanmasınlar başka bir şey demiyorum
  • iki, üç senedir sözlükteki popüler başlıklara pek uğramıyordum. 30 yaşında bekar kadın başlığı aklıma, kadının yaşı olmaz deyişini hatırlatan, kazancakis'in vios kai politia tou alexi zormpa romanında, zorba karakterinin anlattığı kısa bir hikayeyi getirdi.

-hikaye, sayfalar arasında -karşılıklı konuşma şeklinde- biraz dağınık, karman çorman bir haldeydi. satır aralarındaki kopmalar dahil, titizlikle elden geçirdim:

köyün birinde, 80 yaşında nine ile karşılıklı pencerede genç bir kız otururmuş. köyün delikanlıları, her cumartesi akşamı aldıkları alkolün de etkisiyle aşka gelip, kulaklarına bir dal fesleğen takıp, kızın camının altında serenat yaparlarmış. işte, her cumartesi akşamı o seksen yaşındaki kadın, delikanlılar kızın camının altına geldiğinde, minderini penceresinin önüne çeker, gizlice aynayı alır ve başında ne kadar saç kalmışsa, onları ha babam tarar dururmuş. delikanlıların kendisine bakıp bakmadığını öğrenmek için çevresine bir kaç kaçamak bakış atıp, delikanlılardan birisi penceresine yaklaştı mı usulca toparlanır, uyur taklidi yaparmış ama ne uykusu, seksen yaşındaki o kadın serenadı beklermiş.

yine günlerden bir gün her zamanki kalabalık grubun içinden bir genç, yaşlı kadının penceresine yaklaşıp "neden her cumartesi günü dudaklarına ceviz kabuğu sürüp saçını tarıyorsun? ne sanıyorsun yani? serenadı senin için mi yapıyoruz? biz karşı camdaki kızı arzuluyoruz, seni değil ihtiyar!" diyerek kadıncağıza çıkışmış. çıkışmış çıkışmasına ama o genç, bir kadının ne olduğunu ilk kez o gece, orada anlamış. ihtiyar kadının çenesi titreyerek, gözlerinden iki damla yaş akmış. çok değil, iki ay içinde yaşlı kadıncağız ölüm döşeğine düşmüş ve can çekişerek ölmüş.

hikaye, okuru tekraren bir kadının yaşı, görünümü fark etmeksizin değer görmek, arzulanmak ister düşüncesine sevk ediyor. (30 yaş kısmı, tamam) geriye kalıyor bekarlık. o da zaten bir tercih meselesi. schopenhauer de evliliğe dair kitabında şu satırları yazmamış mı, "evlenmek, haklarınızı yarıya indirmek, görevlerinizi ikiye katlamak demektir."

edit: imla.
  • bu gidişle evleneceğim kadınlardır. daha 20'li yaşlardayım ama 20'li yaşlardaki kızlardan umudu kesmek üzereyim.
  • ooo "hayat belirleme komisyonu" da gelmiş. "ne yapsa suç olan kadınlar vakfı" ile bir görüşme var sanıyorum ki.
  • hakkında 25 yaşından itibaren 5 sene içinde çökeceksin, değerin azalacak martavalları okuyan avareleri göstermektedir.

lan,
    salak,
    çökersem çökerim sana ne amına koyayım. bak direkt açık yazıyorum aq demek yetersiz geldi. bekçisi misin??

ayrıca istersem kozmetik sektörünün nimetlerinden yararlanırım.

sana
    neden
    bu kadar
    dert oldu?

anlayamıyorum sevgili sığır?!

istersem yarın bulduğum ilk salakla evlenirim, sana ne lan.
    evlenmiyorsam, benim tercihim.
    standartlarım seni ne ilgilendiriyor?
  • (bkz: arayıp da bulamadığım)
    yaş da 30 değil ama 30+ kadınlar 10 küsür seneden beridir hayallerimi süslemiştir. belki de aradığım olgunluk onlarda olduğu için. detaylar için yeşillenebilirim.
  • candır o
    bir tanedir
    hayatının en güzel vaktini yaşamaktadır
    18-20 lik kızları hayat tecrübesiyle ezer,
    muhabbeti ermişliği olgunluğu yeter
    herşeyi tam kıvamındadır, vücudu, duyguları, kişiliği, hayattan beklentileri
    kısacası kendileri milli servettir, sayıca azdırlar, kıymetlerini bilelim lütfen...
  • evlenilmemesi gerekilen kadındır.
79 entry daha