şükela:  tümü | bugün
  • kendi tercihi sonucunda bekar kalmis bir kadindir. kimsenin baskisi ile evlenmeye niyeti yoktur. karni toktur, sirti pektir. kime niye dert olmustur anlamadim.

hayatimda imrendigim tek bir evlilik oldu. halamin iki kizi vardi ve ikisi de gercekten cok guzel kizlardi. elma yanakli, kivircik sacli ve gercekten duzgun ve genelden farkli yuz hatlari vardi bu kizlarin. her neyse bunlardan biri universite okurken biriyle tanismis. ıliskisi uzun sure devam etmis derken evlenmeye karar vermis. halamin esi cok tepki gosterdi cunku cocuk ordu'luydu. ordu'lular yanlis anlamasin ama bizim sulalede ne yazik ki "karadenizli, dogulu hatta anadolu'dan olmasin. egeli ya da trakyali ya da kokenden marmara'dan olsun" diye akil veren teyzeler falan da var. neyse konuya donelim. oyleydi boyleydi derken baba ve anne ikna oldu. biz de dugune gitmistik ama ne olayli dugun. kiz babasi triplere girip odaya kapandi zaten. gerginlik hat safhalarda hep. damat idare etmesini bildi. gelinin bir ara herkes ortada gobek atarken aglamaya gittigi de oldu. ama o da idare etti ve bu evlilik oldu. yillar sonra bir gun ordu'ya yolum dustugunde halamin kizina haber verdim. kocasiyla beni karsiladilar. sonra hemen alisverise gittik. o kadar iyi anlasiyorlardi ki, ayni yiyecekleri canlari cekiyor, ayni bardaklari falan begeniyorlardi. sonra eve gittik. sobali bir evdi. ıkisi de ogretmendi. halamin kizi sobanin uzerinde cay demledi sonra da yiyecekleri cikardi. bir yandan da fasulye ayikliyordu sanirim. o sirada televizyonda merlin acik.

dusundum de, bir kere sen merlin izlemek isterken o spor musabakasi ya da herhangi farkli bir sey izlemek isterse hemen gerginlik olur. ara sira olabilir ufak tefek anlasmazliklar ama guclu bir uyum ustesinden gelir bunun.

ayrica o sobali ev o kadar huzurlu geldi ki bana hayatimdaki en guzel akraba ziyaretlerimden biri oldu.

en onemlisi bu iki insan birbirini gercekten seviyordu. ordu'nun bir koyunde, kolay kolay her seye ulasimin mumkun olmadigi bir yerlerde, ortanin biraz altinda sartlarda yasamakla bile insan mutlu olabilir. cunku sevdiginlesin.

kisacasi bu evlilige imrenmistim. bir de annemls babamin evliligine imrenirim.

fakat o facebook'ta , insta'da boy boy gelinlikli damatlikli resimler paylasan insanlarin hic de mutlu oldugunu dusunmuyorum. yasim geldi mantigiyla olmadik insanlarla evlenen kizlar var. evde kaldi diye bir yargilama cesiti var bu toplumun. bundan korkuyorlar. ama bunu halletseler bile toplumun bireylerdeb bekledikleri bitmeyecek ki. evleneceksin, "cocuk olmuyor mu?" demeye baslayacaklar. senden cocuk dogurmani isteyecekler. sonra cocugunun hemen konusmasini, yurumesini bekleyecekler. cocuk buyudugunde sana cocugunun universiteye girip giremedigini sorup duracaklar. sonra da is buldu mu muhabbeti. pesine ayni evlilik dongusu.

en guzeli, icine sinen, kalpten istedigin, sevdigin, sana huzur veren ve cekebilecegin biriyle evlenmek.

toplum baskisini yoksayip mutlu olmak mumkun.

bekar kadinlarin cogunun evlenmeme sebebi de yukarida saydigim gibi bir evlilik yapma imkani bulamamis olmalidir.

dusundugunuz gibi kimse onlari begenmemis degildir. onlar da kimseyi begenmemis degildir.
  • hepsi masum değil. bazıları için bir tercih, doğru. ama bazıları ise gençliklerindeki hatalarının bedelini ödemektedirler sadece...
  • tam yaşınsadır.
  • benim sevdiğim kadının yaşı bu. benden 5 yaş büyük. onunla evlenmek istediğimi söylediğimde bana; "keşke biraz daha yaşın büyük olsa kesin evlenirdim" dedi. yo hayır lafa gelince "çok olgunsun mfozkan, yaşıtların gibi değilsin mfozkan" demeyi biliyorlar. ama iş ciddiye binince kıvırıp kaçtın işte!

ayrıca o kişi gerçekten çok kıymetliydi benim için. kırdım kalbini. benim de kalbim kırıldı. ama olsundu ben önemli değildim. şimdi elime fırsat geçse "yaşıma ver cahillik ettim affet beni derdim" . çok iyi arkadaş idik. şimdi hiçiz.

(bkz: #18128965)
  • 30 yaşındaki bekar kadın 30 yaşındaki bekar kadındır, ne haber değeri var lan bunun diyecekken 1849 tane entry girilmiş olduğunu fark ettim.

(bkz: ve beyin uzaklaşır)
  • çevremde bu tanıma uyan tüm kadınlar psikolojik sorunlar nedeni ile en az bir sefer doktora gitmiş ve/veya ilaç kullanarak iyice psikojiyi yitirmiş.

bu yüzden genelleme yapmadan sözlük erkeklerini bu kadınlara bulaşmamalarını uyarma gereği görüyorum. başınıza iş alırsınız baştan söyleyeyim.

hatta bu entry girerek bile sizin için ne kadar fedakarlık yaptığımı bilmelisiniz *.
    (* : olası dengesiz tepkiler için)
  • olmuştur, alın.
  • entrylerden anladığım kadarıyla bu türün karantina altına alınması insanlık için en iyi seçenektir.
  • işi gücü olmayan, kadını sadece eleştirip kendi erkeklik egosu üzerinden prim yapmaya çalışan über süper delikanlılara meze olmayacak kadındır. boşuna ümitlenmeyin seçici olan kadındır. buraya yazılan hiçbir cinsiyetçi entry, kadınları erkeklere uşak etmeyecek. yazdığınız cinsiyetçi entry sonrasında; mesaj atıp ağlayarak kendinizi küçük düşüreceğiniz cins yine karşı cinsiniz olacak. burada yapacağınız üstünlük, sadece egonuzu üstte tutan mastürbasyon.