şükela:  tümü | bugün
  • hayır amk evlendin.
    ya senden ya eşinden dolayı çocuk olmadı veya oldu.
    eşin senden önce öldü. çocuk yok.
    eşin senden önce öldü. çocuk var ama bakmıyor.

eee kaldın mı tek başına amk.

bakın huzurevindeki insanların bir çoğu çocuk sahibi.

tek diyeceğim. yaşlılığını garanti altına alacak tek şey paradır. paranın hepsini kadınlara yedirme.
  • ulan burada da görüyorum hep, milletin evlenme mantığı " evlen de ileride sana bakacak birileri olsun" dan öteye geçemiyor. lan siz salak mısınız? aşık olursun evlenirsin tamam da sırf çoluk çocuk yapam da ileride bana baksınlar da kafası nedir ya? o kadar aile kurmaya para dökeceğine zaten zor durumunda en kral bakıcıyı da tutarsın en iyi hastanede de kalırsın. onun haricinde mirası ne diye dert edeceksiniz ki? bağışlarsın bir yere olur biter. tabutunu kaç kişinin taşıyacağı ne diye seni geriyor onu da anlamıyorum, ölmüşsün lan işte! ister 1 kişi taşısın ister 100 kişi, ölmüşsün konu kapanmış.
  • iki ay sonra dikkate almaya başlarım belki tavsiyelerinizi
  • kimsenin tavsiyesine kulak asmayın. baskı kötü. belki o insanlarala mesafeyi açabilmeyi başarmışsınızdır. ne kadar uzak o kadar iyi. kendinizi de koşullamayın illa evlenmeyeceğim diye. akışına bırakın. evlenmeyi düşündürtecek biri çıkarsa çıkar, çıkmazsa ölene kadar bekarlığa devam. tabi içini de doldurmak lazım. sosyal olmak, çeşitli hobilerle uğraşmak, gezmek tozmak çok mantıklı. toplumda belli bir kesim size iyi gözle bakmayacak. sallamayın onları.
  • kimseden tavsiye almayın, kafanıza göre yaşayın.

iyiliğinizi de isteseler, herkes kendi kafasına göre sizi bir yerde konumlandırmaya çalışır ve kendilerini huzursuz etmeyecek şekilde yaşamanızı ister. en yakınımdakiler dahil bana "şöyle yap, böyle yap" denmesinden hep nefret etmişimdir. bir noktada sizi yönetilebilir ve kontrol edilebilir düzeyde tutmaya çalıştıklarını fark edersiniz.
  • aslansın. fiyat etiketi olmayan birini bulana kadar bekle. mesleğin varsa yokmuş gibi davran. paran varsa fakir gibi davran. askerliği yaptıysan tecilli olduğunu söyle. universite mezunuysan lise terk olduğunu söyle. karşındaki er ya da geç fiyatını belli edecektir. fiyatı yoksa al başına koy.
  • rahatsan ve mutluysan devam et kardeşimdir.

ben de olsam ben de mutlu olsam neden evleneyim aklımdan zorum mu var da huzurumu bozayım bir ihtimal için peh.
  • 6 sene sonraki halimi okuyorum.
  • zaten yolu yarılamışsın, bi 6-7 sene daha dayan. para biriktir, kendine ritüeller belirle, haftanın 1-2 günü bar yap, meyhane yap. geceleri birileriyle flört et çünkü geceleri flört edenlerin aklına evlilik ve benzeri şeyler gelmez. gündüz deneme sakın, gündüzleri tehlikeli. bir anda kendini oturma odası seçerken bulabilirsin. evliliği tavsiye eden erkeklere de kulak asma, çoğu ibneliklerinden yapıyor.
  • kadin erkek nufusu arti eksi %4 dahil olmak uzere, %50ye yakinsar gittikce, 100kadinin 80i tepedeki 20erkegi arzular hipotezini zorlar sekilde monogamik iliskiler her zaman gundemde olacak. adi evlilik olur,partner olur, hayat arkadasi olur.
    armudun sapi, uzumun copu vardir. munasip gordugun bir kadin ile yollarini birlestirmeye ve siz ikiniz hayat tek olarak mucadeleye etmeye bak. monogamik iliskiden sikilmak her zaman bir ihtimal. onun tam cozumunu bulabilen sanirim henuz yok.