• uçan tekme atanlarına, sevgilisine bıçak fırlatan feminist versiyonlarına rastlanabilir, ama genelleme yapmak ayıp olur, kısmen doğru bir söz.
  • "otuz yaşında güzel ama bekar kadın" tamlamasını cümle içinde kullanmak isteyen birinin lafıdır.

    "otuz yaşında güzel ama bekar kadın tatilde", "otuz yaşında güzel ama bekar kadının topacı", "otuz yaşında güzel ama bekar kadın okula başlıyor" gibi çeşitlemelerle devam edecektir.
  • 20 sene önce yapılmış olsa doğru bir tespit olurdu. annemden biliyorum. kendisi 30 yaşındayken güzel, bekar ve arızalıymış.
    günümüzde ise kadınlar zaten üniversiteyi bitirip biraz da kariyer yapınca 30 yaşına geliveriyorlar. evlenme yaşı metropollerde 20 değil ki artık. bu kadının arızalılığı 30 yaşında olup bekar olmasına bağlanmamalı. normali bu zaten. benim arkadaşlarımın çoğu hala evlenmedi ve 30 yaşına yakınlar. hepsi mi arızalı lan? delirtmeyin adamı.
  • taşra sınırlarından çıkınca geride kalacak olan önerme. gün geçmiyor ki türkiye saatiyle evlenme çağı gelmiş güzel kadınlara evlenmiyo musun formatlı mahalle baskısı yapılmasın. her daim cinselliğin güzelliğinden, özgürce yaşanmasından dem vuran author kardeşimiz bile bu şarklı kalıplara gönül vermiş meğer. oysa arıza, insan ırkının kadim dostu, mahalle baskısının azdırdığı mutluluk polisi.