1. uçan tekme atanlarına, sevgilisine bıçak fırlatan feminist versiyonlarına rastlanabilir, ama genelleme yapmak ayıp olur, kısmen doğru bir söz.
  2. (bkz: genelleme)

bu yaftayı yememek için her daim yaşı hakkında yalan söyleyen kadındır. 27 dir o siz bilemediniz yine....
  3. "otuz yaşında güzel ama bekar kadın" tamlamasını cümle içinde kullanmak isteyen birinin lafıdır.

"otuz yaşında güzel ama bekar kadın tatilde", "otuz yaşında güzel ama bekar kadının topacı", "otuz yaşında güzel ama bekar kadın okula başlıyor" gibi çeşitlemelerle devam edecektir.
  4. 20 sene önce yapılmış olsa doğru bir tespit olurdu. annemden biliyorum. kendisi 30 yaşındayken güzel, bekar ve arızalıymış.
    günümüzde ise kadınlar zaten üniversiteyi bitirip biraz da kariyer yapınca 30 yaşına geliveriyorlar. evlenme yaşı metropollerde 20 değil ki artık. bu kadının arızalılığı 30 yaşında olup bekar olmasına bağlanmamalı. normali bu zaten. benim arkadaşlarımın çoğu hala evlenmedi ve 30 yaşına yakınlar. hepsi mi arızalı lan? delirtmeyin adamı.
  5. avrupa'daki 30 yaşındaki kadınların neredeyse hepsinin arızalı olduğunu iddia eden önermedir.
  6. eksi sozlukte otuz yasinda bekar ne kadar kadin varsa sinirlendirip ortaya cikarma amacli bir arastirma konusu.
  7. taşra sınırlarından çıkınca geride kalacak olan önerme. gün geçmiyor ki türkiye saatiyle evlenme çağı gelmiş güzel kadınlara evlenmiyo musun formatlı mahalle baskısı yapılmasın. her daim cinselliğin güzelliğinden, özgürce yaşanmasından dem vuran author kardeşimiz bile bu şarklı kalıplara gönül vermiş meğer. oysa arıza, insan ırkının kadim dostu, mahalle baskısının azdırdığı mutluluk polisi.
  8. otuz yaşında yakışıklı ama bekar erkek arızalıdır'a katıldığım oranda katılabileceğim cümle...
  9. hegomanya kabul etmeyen bunyeye sahip olmasi sebebiyle, arzali olarak nitelenmesi; boyun egen cogunlugun normal kabul edildigi bir toplumda anlasilabilirdir, o zaman bu onerme dogrudur.
  10. hatalı bir görüştür. burası kuzey afrika mı kardeşim?

30 yaşında güzel ama bekar kadın arızalıdır hakkında bilgi verin