şükela:  tümü | bugün soru sor
 • "spastik engelli" beyninin fiziksel hareketleri kontrol eden kısmı hasar görmüş bireylere denir. bu kişilerde çoğunlukla zihinsel sorunlar olmaz.
  ayrıca engelliliğin bir hakaret biçimi olarak kullanılması çirkin oluyor.

  "3o yaşında marvel filmi izleyen aptal" olarak güncellenebilecek başlık.
 • 44 olarak ben embesil oluyorum bu durumda.. nerede öleyim yer gösterin madem..
 • spazmın bu olayla ne alâkası var anlayamadım, entry'lerden birinde belirtildiği gibi, başlığı açan galiba "spastik" demeye çalışmış, çünkü kasların istemsizce kasılmasıyla süper kahraman filmleri hayranlığının bir bağlantısı yok.

  onun dışında ise, bunun 40 yaşında olanı da var, 50 yaşında olanı da, 60 da, 70 de... bir insan hayatta neyden keyif alıyorsa bırakın onu yapsın. ben 30 yaşımda (ki kendimi 30 bile görmüyorum hâlâ) karşıma 90'ların nickelodeon yayınını koysanız sabahtan akşama izleyebilecek biriyim. zevkim, keyfim bu; kim ne diyebilir?
 • sırf böyle denildi diye ağlayarak kaçtı ve kendini banyoya kitledi, bir daha marvel filmi falan da izlemeyecekmiş. çünkü dünyada en önemsediği görüş sizinkiymiş.
 • spazm: bir kasın istemsiz kasılması. altında nörolojik bir sebep olmak zorunda değildir. zeka ile hiç bir bağlantısı yoktur. örnekleri; boyun tutulması, damar damar üstüne binmesi!!!! vb.

  spastisite: kasların üst motor nöron lezyonundan dolayı, kontrolsüz kasılmalarıdır. nörolojik alt yapısı vardır. genelde kollarda fleksiyon (bükülme) yönünde olur. yine zeka ile ilgisi yoktur ancak spastik serebral palsi'li çocuklarda ıq düşüklüğü cp kaynaklı eşlik edebilir.

  söz konusu yazar burada hakaret olarak aslında spastik kelimesini kullanmak istemekle birlikte, ne yazık ki kendi durumunu güzelce ortaya koymuştur.
 • ben de çizgi film izliyorum aq ne var bunda
 • 10'lu yaşlarını geçirdiği 80'li yıllarda, dünyada çok az basılmış olan, dönemin "halkı uyandırmayı sevmeyen" siyaset ve medya lordları tarafından fazla ön plana çıkmaması istenmiş, sistem karşıtı bir antikahraman olan punisher kitaplarını zamanında götünü yırttığı halde bulamamış adamdır.

  40 yaşında şimdi, punisher hakkında dizi bulunca tabi ki seyreder.

  ama örümcek adamın, kaptan amerikanın falan amına koyim. çocukken de sevmezdim bu puştları. yavşaklar.
 • (bkz: sen izleme ulan ayı)

  edit: (bkz: engelle)