şükela:  tümü | bugün soru sor
  • güzeldir böyle yaşamak. hatta süperdir lan! savaşma seviş, yemede yanında yat gibin bişi.
  • daha fenası 30 yaşında olup 21 yaşında gibi yaşamaktır sanırım. 20 iyidir de, 21 yaşların arasında en içten pazarlıklısı, en adisi gibidir biraz. ayrıca 'yaşındaymış gibi yaşamak' başlı başına bir ifade adeta. fakat başında herhangi bir yaş ibaresi yokken.
  • iş stresinden, gündelik karmaşadan, ev gibi bir müessesenin ağırlığından kurtulmanın en güzel yolu. evet belki biraz gamsız yaşamak demek ama öteki türlüsü de insanı ince detaylarda boğmaktan öteye gitmez. bir de pollyanna modunda bakarsak olaya çıtır çocuklar ve kızlarla takılmak bir bakıma daha da güzel olabilir.

tabii işyerinde de aynı tavrı sürdürmek o güzelim kariyerin noktalanmasına da sebebiyet verebilir, bilemedim şimdi.
  • bekarlığın uzatmalarını oynamaktır.
  • 10 yılı boşa yaşadığını gösterir. (böyle bi cümle vardı tamamını bilemedim, buraya denk geldi, söyledim.)

zö edit: bu entry'nin vallahi neden kötülendiğini bilemiyorum. bana ne nasıl yaşarsanız yaşayın, ahahah.
  • gerçekleştirmesi çok zor olan eylemdir. zira ne içilip, sıçılabilinir ne de sabahlara kadar sokaklarda sürtülebilinir 30 yaşındayken. 20 yaşındayken deli gibi içebilir, sabahlara kadar sokaklarda gezilip, tozulabilinir. ertesi gün çekilen iki, en fazla üç saatlik uykunun ardından 'eee, nerde kalmıştık?' diye içmeye, gezmeye, tozmaya devam edilebilinir. ancak 30 yaşına gelindiğindeyse akşam içilen üç bilemedin dört duble rakının kişinin midesinin ağzına sıçması kuvvetle muhtemeldir. ayrıca öyle kaldığınız yerden devam etmek için en az 8 saatlik uykuyu tamamlamak gerekeceğini de eklemek yerinde olacaktır. artık metabolizmanız daha yavaş çalışmaktadır çünkü.
  • pek de güzel bir olaydır. 30 yaş olgunluğuyla 20 yaşındaki kadar enerjiye sahip olmak gibisi yoktur. hayat öyle ya da böyle düzene giriyor merak etmeyin önemli olan keyfinizi kaybetmeden senelerce korumaktır. takdir edilesi durum.
  • 30 yaşındayken 40 yaşındaymış gibi yaşamaktan iyi; 30 yaşındayken 30 yaşında gibi yaşamaktan kötü kafa karışıklığı.

ayrıca (bkz: içimdeki çocuğa patlattım bi tane)