şükela:  tümü | bugün soru sor
 • benim. eheh laf sokacağımı sandınız ama işte gençliğimin verdiği muzip karakterimle ters köşe oldunuz. gideyim biraz contra oynayayım.
 • genç görmeyi geçtim, kendimi hala universite ogrencisi gibi hissediyorum.

  kafa ayni kafa. hayata dair hicbir ciddiyetim yok. bunu bi övünç gibi anlatmiyorum.

  bence bi erkek cocuk sahibi olana kadar gençtir. cocuktan sonra büyürsün.

  edit: cocuk sahibi bazi arkadaslar bizde de bir sey degismedi dedi. seviyorum sizin gibileri:)
 • haklıdır.
  32 ya da 37 ne ki yahu 57 yaşında biri ölünce gençmiş ya tüh demiyor muyuz?
 • buradan 20 yaşında olup kafayı ona buna takmış içi geçmişlere sesleniyorum;

  evladım git gençliğini yaşa, öyle her şeyi bilirim kafalarında yaşama. sen böyle 60'lık teyzeler gibi kendi yaş grubunda olmayanlara, senin gibi düşünmeyenlere, senin gibi olmayanlara hırslanıyorsun ama günler geçiyor, yaşlanıyorsun.

  bir de bu kafayla gidersen 30'una geldiğinde tümden kafayı yer gidersin.
 • 37 seneyi geride bıraktım, son 2 senede 20 kilo verip, geçtiğimiz aylarda 15k koşusuna katıldım ve bitirdim, şimdi 42k maraton için hazırlanıyorum... 20li yaşlarımda içi geçmiş, bezgin, hafiften gebeş dolanan bir tiptim. fiziken ve ruhen hiç bu kadar genç hissetmemiştim kendimi ve bu tamamiyle geçmişteki benim hatam.

  not1: yaşımı söylediğimde genelde inanmıyor yeni tanıştığım insanlar.
  not 2: baklava ve adonis de var.
 • ne görem mahmut mu görem. tabii ki genciz ulan, daha yeni kendimizi bulduk ve hayata dair farkındalıklar oluşmaya başladı.

  toylukla gençliğin farkını bilmeyen ergen saçmalaması.
 • (bkz: olduğundan genç göstermek)

  33 yaşındayım, "askerliğini yaptın mı?" ya da "okul bitti mi?" gibi sorulara maruz kalıyorum. ne'apayım?
 • agalar biz cok kolay trolleniyoruz bu konuda, burada da arkadasalr oltaya gelmis.

  erkegin kabul edemedigi en temel seylerden birisi bu. gerci kadin da oyle.
  bu vesile ile, abu dhabi'deyim, plajda yoga yapiyorum. yasim 27 o zamanlar, (edit/ekleme, hikayenin en onemli kismi: etrafta genc/guzel kadinlar var, erkegin temel motivasyonu) dedenin biri geldi. dedi ben seninle kapisirim. dedim ha dede? adamin yasi 80 falan. bilek guresi icin elimi tuttu. ben dedi, kayakciydim dedi, 20 sene dedi, alp daglarinda kaydim dedi, seni cebimden cikaririm dedi.

  dede hava 35 derece, neyin pesindesin, kalpten gidip basima mi kalacaksin falan demeye kalmadi, bildigin rekabet ediyor adam benimle, hing ming diye bilegimi sikiyor falan. yoga haraketleri yarisiyor. bacagi burusmaktan murdum erigi olmus, biyolojik kutle acisindan geri donusume gecmis adam, kendini esnetiyor, gel diyor bunu denizde yapalim dizlere kadar su olsun asil dengeyi o zaman orada gorursun falan.

  var boyle bir sey biz erkeklerde. mutlaka meydan okuyabilir oldugumuzu surekli hissetmek istiyoruz. genc erkekler bize yaslanmissin derse direk icleniyoruz, cocuk gibi bir anda sinirleniyoruz falan "seni cebinden cikaririm aslanimlar" odur budur. bu da bizim bug'imiz sanirim. su an boyle isek andropozu dusunmek bile istemiyorum.

  ha bakmayin entel entel konusuyoruz, is ciddiye binerse yeriz sizi 1995+ dogumlular, adam olun.