şükela:  tümü | bugün
  • genelleme yapmak yanlıştır. ama genel olarak kadınların fiziksel olarak daha erken çökmesi ve mental olarak erkeklerden daha olgun ve oturmuş olmalarından dolayı arada en az 1 2 yaş olsa iyi olur. ne zaman kendi yaşımda bir kadınla beraber olsam onun olgunluğu bana sıkıcı, benim enerjim de ona yorucu geliyor. ama dediğim gibi genelleme yapmak yanlış olur.
  • evlenmemesi gerekir desek daha yerinde olur. 30 yaş grubu beylere 20-25 aralığındaki çıtırlar idealdir.

otuz yaşında olmak... bu dönemi erkeğin işini gücünü şeklini şemalini tam olarak oturtmaya başladığı ve hatta zirveye oynadığı, hayatının altın çağı olarak değerlendirebiliriz. bu böyle en az on sene daha gider. bir de sporla içli dışlı ise fiziki olarak da 20-25 yaşlarından çok fazla geriye düşmez. kişilik olarak da pişer, son halini alır. al sana ideal erkek. ya da şöyle diyelim erkeğin kendi potansiyeli açısından en ideal hali.

otuz yaşındaki kadın ise bir çok şeyi tüketmiş olacaktır. burada bu kadınlarla ilgili gözlemlerimden bahsetmiştim. yıllar bu kadınlarda bir çok hüzünle, ayrılıkla beraber psikolojik sorunlar da bırakıyor. unutulamamış partnerler bırakıyor. acılar, pişmanlıklar bırakıyor. fiziken ise yukarıda bahsettiğimiz 20-25 yaşlarındaki çıtırlığına ne kadar yakınlarsa 35-40 yaşlarındaki olgun kadın fiziğine de o kadar yakınlar.

bu yaşlardaki kadınlarla evlenmek, tekrar ediyorum; tam anlamıyla rus ruleti. altın çağınızda bunu kendinize yapmayın beyler. optimum talep görmeye başladığınız sırada, köprüden önceki son çıkış olacak kadar ne yaşadınız?

onlar en diri, en canlı, en hayat dolu dönemlerini tükettiler. siz ise en güçlü dönemlerinize giriyorsunuz.
    .......

şahsım adıma konuşursam; gençliğini başkaları ile geçiren kadını karım yapıp koluma takmam mümkün değil. onu çocuklarımın annesi yapmam, aileme almam...

biraz düşünürseniz farkedeceksiniz; gerçekten düzgün, evlenmelik hanımlara birileri hep talip olur ve erken yaşta evlenir giderler. götü arşa değen, memnuniyetsiz, prenseslik tribindeki hanımlar ve özgür kızım, güçlü kızım ayağındaki hanımlar ne olur? otuzdan sonra, daha önce yüzlerine dahi bakmadıkları, kendilerini layık görmedikleri beylere yamanmaya çalışırlar.

başkasının silkip attığını siz de silkip atın beyler. unutmayın! çok değerli olsalardı eski partnerleri onları kullanıp atmazdı.

kaç taneniz genç, sadık, sevecen, sevgi dolu, götü arşa değmeyen, aile kurmaya layık olduğunu düşündüğünüz kadınları harcadınız?

edit: "kaç kere harcamadılar ki?" denmiş. burada da doğru partner seçimi devreye giriyor. bile bile lades diyorsanız, her seferinde yanlış ata oynuyorsanız sizin probleminiz.
    (bkz: hatunların efendi adam yerine piç tercihi)

10+ sene piçlerle gününü gün etmiş kadının birden bire akıllanıp; evlenilecek, yuva kurulacak birine dönüşeceğini düşünmek, akıllı adam işi değil.
  • 32 yaşında biri olarak ne işim var 30-32 arası kadınlar ile dediğim durum.
    25- 28 arası varken.
    yaşasın benden 6-7 yaş küçük kızlar...
  • 30 yaş ve üstündeki erkek 30 yaş ve üstündeki kadınla evlenebilir.aşkın yaşının olmadığını düşünenlerdenim ancak erkek eğer çocuk sahibi olmak istiyorsa 30 yaş üstündeki bir kadınla evlenmeyi istemeyebilir.
  • evlenecek yaşta olması kaydıyla her erkek her yaşta kadınla evlenebilir.
    yeter ki aklına kalbine ruhuna hitap etsin.
    böyle saçma genelleme mi olur
    fransa firstlady'si brigitte macron'a bir bakın
  • haklı iddia.

40 yaşındaki kadınlarla evlensinler.
    süper olur.
  • 30 yaşında erkek olarak tasdik ettiğim iddia.

25'den yukarısıyla ne evlenicem ulan. ben mi kurtarayım evde kalmış kızı.
  • en az beş-altı yaşlık bir fark olmalı. doğru tespit
  • 32 yaşında bir erkeğim. 26 yaşında gibi gösteriyorum. kadınlar da bilirsiniz erken olgunlaşır ve yaşça daha büyük gösterir... etrafımda 30 yaş ve üzeri kadınlar hep benden büyük - apla gibi gözüküyor. ama içlerinde küçük gösterenler de vardır muhakkak...

bir tek kadına evlenme teklifi ettim o da benden 5 yaş büyüktü ama o da fiziken ben gibi küçük gösteriyordu mesela.

bence önemli olan biyolojik yaş uyumluluğu değil; fiziksel ve ruhsal yaş uyumluluğudur.
  • 30 yaşında sporunu fastingini yapan bakımlı bir erkeğim. çevremde 20'likler kol geziyo işe giderken yolumu kesiyorlar. ama ben evde yalnızken kadın iç çamaşırı giyip patronumu arzuluyorum. beni elde edemeyeceksiniz orospular.