• maaşla çalışmak köleliktir
    bunu gizlemek için kariyer denilen bir şey uydurulmuştur

hayatta beyaz-siyah, iyi-kötü vb net ayrımlar yoktur. her şey grinin tonları gibi içinde bunlardan barındırır

30 una kadar erkekler kadınların peşinden, 30 undan sonra kadınlar erkeklerin peşinden koşar. gerçek bir insansanız kimsenin peşinden koşmazsınız.

evlilik cennettir. kötü evlilik cehennemdir.

okumaktan başka yeryüzünde anlamlı bir icraat yoktur. aileye ayrılan süreler müstesna...
  • coğrafya kaderdir. yanlış yerdeyseniz ne yaparsanız yapın fark yaratamıyorsunuz.

(bkz: türkiye'den siktir olup gitmek)
  • son bir kaç senemi iyiye olan saygımı ve dengemi artırıp, kötüye olan tahammülsüzlüğümü kabullenip değiştirmeye çalışarak geçiriyorum. yolculuğum içime doğruyken yayılarak devam ediyor. etrafımda hareler var, her bir harenin temsiliyetine isimler arıyorum, her birinin rengini, kokusunu, boyutunu, içindeki kavramlarını düşlüyorum. bitmez tükenmez bir merhamet duygusunun bedenimi ele geçirdiğini, yeryüzünde olan en ufak kötü tohumun beni incittiğini farkediyorum. asıl amacımın iyi olan bir toz tanesini bile evrene üflemek, canlıyı kucaklamak, ruhumun bunca zamandır, onca zamanda onca etki tarafından ele geçirilmiş, grileştirilmiş taraflarını dizginlemek, tertemiz yapmak olduğunu anlıyorum. yalansız, dolansız, küfürsüz, güvenli, birlikte, bilinçli ve dengeli olan günlere duyduğum özlem, bu kavramlardan yoksun olan diğerleri ile savaşmamda bana güç veriyor.

"30", sen ne güçlü, ne dönüşümlü, ne tatminli bir zamanmışsın ki içimden taşan iyilik seline ev sahibi oldun. bende de ne uzun zamandır uyuyan bir his yumağı varmış ki ancak sen kapıyı açınca adımlayabildim. çok şükür. hoşgeldim.
  • geriye baktiginizda yaptiklarinizdan degil, yapamadiklarinzdan daha cok pisman oluyorsunuz. yapmak istediklerinizi yasiniz genc iken bol bol yapin.
  • hala mutlu olma ihtimaliniz var. sadece olmadan ölmemeye çalışın.
  • hiç de özel biri olmadığınızı anlamak.
  • 30' dan önce evlenmemeniz gerekliliği.
  • 40'ından sonra anlaşılanlar yanında önemsiz kalacaktır emin olunuz.
  • vücudunuzun hem fiziksel hem de mental olarak artık isteklerinize %100 cevap veremiyor ya da cevap vermekte gecikiyor olması. evet bunlar çok majör farklılıklar değil ama birşeylerin eskisi kadar sağlam, eskisi kadar güçlü ve üst seviyede olmadığını anlıyor, hissediyorsunuz.

hem fiziksel hem de mental olarak geçirdiğiniz yıpranmaları, aldığınız hasarların sonuçlarını hissetmeye başlıyorsunuz.

pişmanlıklar, keşkeler, neden böyle oldular tam da bu noktada başlıyor işte...
  • 30 yaşına gireli henüz 3 gün olmuşken hızlı bir şekilde yaşadığım aydınlanma sonucu diyorum ki;
    (bkz: yatırım)

bir de insan sanki kendisini daha bir sevmeye, değer vermeye başlıyor, gibi geliyor bana yoksa şüphen mi var.
hesabın var mı? giriş yap