şükela:  tümü | bugün soru sor
  • aşk acısının yaşı mı olur?! diye düşündüren başlıkımsı..
  • canımdır o benim. ama lütfen o ben olmayayımdır.
    zaten bu aralar aşk acısı diye bişeyin olmadığını düşünüyorum. ben aşksam ne acısı. evet benim olduğum yer güzelliğin başkentiydi.
  • ayvayı yemiş hatundur amk. daha yeniden aşık olacaksın, evleneceksin, çocuk yapacaksın, zor anam zor.
  • benim bu. 30'undan sonra gençliktekinden daha zor daha acı verici. 30'undan sonra güçlü olman bekleniyor senden, o ilişkiye verdiğin emek için gözyaşı dökme isteniyor. ama bilmiyorlar ki 30'undan sonra aşk acısı bir daha sevilmeme korkusunu barındırıyor.
  • ne 30 yaşmış arkadaş!

amcalar teyzeler ikinci bahar/ son bahar yaşıyor
    (bkz: 70 yaşında evlenenler)

bunlar takmış 30 yaş! nasıl bir kompleks bu yada sözlükteki yaş ortalaması filan 15 olmalı.
  • anladığım kadarıyla sözlükte 30 yaş berlin duvarı gibi bir fenomen. öyle ki, doğu almanya ile batı almanya'nın kesinkes ayrılması gibi, bir insan 30 yaşına girdiği gün transmutasyon geçirip bambaşka birisine dönüştüğü zannediliyor.

hayır sayın berkecan ve tuğçenazlar, hayat böyle bir şey değil. olaylar matematiksel işlemiyor. 30 yaşında birdenbire bir aydınlanma yaşamıyorsun. sadece o zamana kadar köşelerde bir yerlerde oldukça fazla tecrübe biriktiriyormuş oluyorsun. bu tecrübeleri güzelce işleyip gerçek hayata uygulayabilmek, uygulasa bile sürdürebilmek ise herkesin harcı değil ne yazık ki.

30 yaşında da aşk acısı çekiyorsun 45 yaşında da 19 yaşında da, 30 yaşında da insanlara güveniyorsun 45 yaşında da 19 yaşında da, 30 yaşında da birini deli gibi sevebiliyorsun 45 yaşında da 19 yaşında da, 30 yaşında da çocuklar gibi mutlu olabiliyorsun 45 yaşında da 19 yaşında da, 30 yaşında da sikerim böyle hayatı deyip alıp başını gitmek istiyorsun 45 yaşında da 19 yaşında da...

30 yaşından sonra aşk acısı çeken kadını çok iyi anlıyorum zira ben de 32 yaşındayken birinin arkasından hüngür hüngür ağladığımı biliyorum. ama siz hayatı çocuk oyuncağı zanneden kişiler bunu kavrayabilecek kapasitede değilsiniz zira tek yaptığınız pipinizle oynayıp anneeeaa bitti diye avazınız çıktığı kadar bağırmak.
  • talep azaldıysa ellaam.

en asil duygunun kadınıdır.
  • 30 yasindan sonra ask acisi ceken erkekten gomlek gomlek olgundur. erkek olan icip icip arar, kabullenemez hirs yapar onune gelene asilir, kadina kufurler eder, tekrar icer arar, aglar, komik duruma duser, sonra yine icer arar ..off cok fena.
    kadin olan. ıcer,aglar,unutmak icin flort eder,yok yerine koyamaz yine icer, aglar,kizlarla gezer, aglar, unutur..
  • eksicilere kalsa 30+ yaştaki kadınların aşka sevismeye tutkuya ihtiyaçları yok zaten.hepsi birer paçalı don giyen teyze.
    eksici ergen kardeşlerim biraz daha büyüyüp gelseniz olmaz mı?