şükela:  tümü | bugün
  • hayatının ilk 30 yıllık kısmında çılgın deneyimler yaşamış olması muhtemel kadındır. ancak yerinde olsam barajı 30'a değil de 35 metreye çekerim. daha jeneriklik goller için.
  • daha çok arayacak olan kadındır. sen gençliğinde sana ilgisi olan bütün efendi erkekleri peşinden koştur, hepsiyle dalga geç, göster ama verme, sonra otuzuna gelince efendi adam müptezeli ol. he oldu canım.
  • fedakar kadındır. efendi erkek okulunu bitirene, ev araba alana, bankada yeterli para sahibi olana kadar onu rahat bırakır. ilişmez ki efendinin kafası karışmasın, konsantre olsun. hedeflerine doğru yükselirken üzerinde ekstra ağırlık olmasın. beklerken de parkta oturup potansiyeli olmayan, hiç bir gelecek vaad etmeyen dingillere yem atar. maksat vakit geçsin.
  • 35'ine dek de o efendi erkeği bulamazsa kedi beslemeye başlayacak kadındır.
  • kendisi 35 yaşındaki kuzenimdir. elbette kimseye "arıyorum" gibisinden birşey demez ancak hak ettiği de bir gerçektir.

liseden sonra annesini kaybedince babasına bakabilmek için universiteyi de ayni sehirde kazanmak için çalıştı. babası hasta olduğu için isteyenleri olmasına rağmen evlenmeyi hiç istemedi. 7/24 babası için yaşadı ve evden çevirmenlik yaparak parasını kazandı. geçen hafta babası da hakkın rahmetine kavuşunca yalnız kaldı. hiç kimse kusura bakmasın ama ben bu hayırlı evladın üzerine toz kondurmam.

(bkz: herkes şanslı doğmuyor)
  • istatistiksel olarak bakıldığında 2010'lu yıllarda yapılması kaydı ile doğru olan şeyi yapan kadındır.
    70-80 arası dönemde kentli orta sınıf tarafından çokça uygulanmış olan yetiştirilme yöntemi ile bu tip erkeklerin genetik şifreleri kodlanmıştır. yani şu an "efendi" dediğimiz adamların ebeveynleri genellikle öğretmen veya memurdur. orta sınıfın en büyük yatırımının "eğitim" olduğu ve bu sınıfın mensuplarının kendilerini ahlaklı olmak, tutumlu olmak, çalışkanlık, cumhuriyet sevgisi vb. moral değerlerin taşıyıcıları olarak gördükleri herkesin malumudur. o yıllarda bu koşullar altında yetişen erkek çocuklarının efendi olmaktan başka şansları yoktur aslında.
    sonuç olarak; 30 yaşından sonra efendi adam arayan kadının yamanmaya çalıştığı erkek de illaki +30 olacaktır. bahsettiğim değerlerle yetiştirilen 70-80 doğumlu efendi erkeklerin 30-40 yaşlarında olduğu düşünülürse kadın haklı beyler.
  • yol göstereyim de jestim olsun.
    (bkz: özel istanbul huzurevleri)