şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: civilization)

  30'undan önce, 30'lu yaşlarda ve büyük ihtimalle 30'undan sonra.

  bela gibi yapıştı bana oyun bırakamıyorum.

  edit: en sonunda ingiltere'nin uranyum kaynağını ele geçirdim. bekle beni rusya, kafana kafana atacağım icbm'leri.
 • skyrim
  assassin's creed
  the sims 4
  resident evil 7
  rise of the tomb raider
  life is strange
  witcher

  falan filan hepsini oynuyorum ben. oyun oynamanın yaşı mı olurmuş ?

  edit:
  bir de aklıma gelmişken, böyle sakin sakin oturup tıklamalı, bulmacalı, işte yok efendim bu çarklardan biri eksik, bunun kulpu yok, bunun anahtarı yok tarzı adventure sevenler için yeni çıkan "the house of da vinci" tavsiyemdir.

  ayrıca playstationı olanlar (bkz: the last of us) oynamadan gitmesinler bu dünyadan.
 • age of empires 2
 • 30 yaşındaki adam jetonla atari oynamış nesildir. commodore 64 bilir, hırsız polis, super mario bilir. tetris, nintendo bilir. kartuşlu ev atarilerinden tut da playstation'ın ilk versiyonunu bile bilir. siyah ekran macintosh pc bilir, age of bilir red alert bilir. sen daha ananla babanın hayalinde yokken bu oyunları oynamıştır. size gerekli öneriyi yapacaklardır. buradan ahkam kesmeyin ergen irileri. efendi olun, adam olun, saygı gösterin. ağabeylerinize biat edin.
 • 30 yaşından önce oynananlar ile aynıdır. bazı zevklerin yaş ile ilgisi yoktur.
 • dayz - sakin kafayla ve iyi muhabbet eden bir çevreyle oynanabilecek bir oyun. sadece başladığınız zaman en az 4-5 saatinizi ayırmanız gerekiyor. kamuflaj ve sniper ile tepeden cherno'yu 3 saat boyunca kıpırdamadan gözlemişliğim var.

  age of empires - bahsetmeme gerek var mı hepimiz yıllarca oynadık 30'unda da olsan 40'ında da bu oyun oynanır.

  skyrim - skyrim ve tabi diger elder scrolls serileri de buna dahil. kendimi düşünüyorum da bu oyunu ben severim yahu 30 yaşını geçsem de. benim kişisel favorim bu oyundur. belki oblivion da olabilir.

  diablo serileri ve path of exile - diablo'yu zaten herkes biliyor. path of exile da ise 26-27 yaşının altında insan bulmak çok zor. çünkü bu oyunları sevenler diablo 2'nin hastaları. diablo 2 dediğimiz oyun 15 yıllık olunca ve oynanabilmesi için minumum 16-17 yaşlarındaki bir insan iqsu gerektirdiği için bu oyunların ortalaması 32-33 yaş olarak karşımıza çıkıyor.

  bana kalırsa oyun oynamanın yaşı var mıdır? yoktur. ben 30'umda da 70'imde de canım ne isterse oynamayı düşünüyorum.
 • rpg'ler dışında her türlü oyun olabilir. ama gelip rpg demeyin lan işi gücü çoluk çocuğu olan adama rpg önerilir mi oğlum?
 • (bkz: second life)