şükela:  tümü | bugün
  • tanıdığım en gereksiz insan grubudur.
    üniversiteli derken ders çalışan, okulu uzatan tipler değil onların hayat tarzı gibi yaşamaya çalışan tipleri kastediyorum.

öncelikle yalnız yaşayan birinin evinde toplanılır devamlı yiyip, içip, sıçılıp, sosyal medyada paylaşılır. kıçının kılı ağırmış abiler, ablalar içki içip sabahlamayı bir marifet sanarlar yok uyduruktan scrabble, monopol oynama tripleri, hep beraber tatile gidilmeler, v.s. v.s. yani üniv.zamanı yaşanabilecek her türlü aktiviteyi 30 dan hatta 40'ndan dan sonra yapmaya kalkarlar. sonra da buraya gelip "pis ergen" "sümüklü" diye gençlere bok atarlar. sümüklü dediğiniz kişiler yaşı gereği bu yaptıklarınızı yapıyor ve inanın sizin gibi zoraki eğlenmiyorlar.

bunların ortak özelliği; bir aile kuramamış, zamanında belki üniv okumamış, gençliğinde hiç arkadaş grubu olmamış, "ben hala ölmedim" tribinde olup, eline para geçince hayatı yaşamaya başlayacağını düşünmeleri.

grup içinde mutlaka kedisi olan şişman kız, 3 evlilik geçirmiş 40 lık fettan bir abla, emlakçı bir abi, hala "çarşı çocuğuyum" diyen kirli sakallı bir eleman, 3-5 tane işyerinde kıytırık bölümlerde yöneticilik yapan abiler, ablalar bulunur.

canlarım benim gidin evlenin, çoluk çocuk sahibi olun. ne işiniz var yok salsa kursu, dalgıçlık bilmem nesi, şarap gurusu tripleri. yaşıtlarınız çocuklarını liseye yazdırdı bile.

düzeltme 1 : 30 az olmuş keşke başlık 35 olsaymış. 30-35 aralığı hala böyle yaşabilir, mesaj yoluyla küfürleri azaltın.

düzeltme 2 : gayet gülerek okuyorum yazılanları. bazı şeyleri düzelteyim, ergen değilim, akitlerden değilim, din ile alakam bile yok, evli değilim, hatta bu yazdıklarımın 10 katını ben yaptım ve yaşadım zamanında, sadece uyarıyorum tünelin ucu karanlık, kaçın kurtarın kendinizi.
  • 27 yaşında olup hala liseli gibi yaşadığım için beni germeyen durumdur.
    evden çıkarken annemden izin istiyorum bruh.

edit: 30 oldum, durum hala aynı.
    edit2: 31 oldum, durum daha da beter.
    edit3: 32 oldum, korkuyorum beyler :(
    edit4: 33 oldum...
    edit5: 34 yaklaştı hala aynı, artık editlemeyeceğim beyler.
  • ne seks dönüyordur ortamda ya... 30 yaşına az kaldı heyecanla bekliyorum.

içinde olmak istediğim grup.
  • (bkz: sana ne amk)
  • universite de okudum, erasmus da yaptim, yurtdisinda da yasadim , gencligimde arkadas grubumda vardi ve su an 30 olmusken halen bu hayati yasamakla gurur duyuyorum. evlenip cocuk sahibi olanlar baska bir seyi tercih etmistir, ben baska seyi tercih etmisimdir. herkes kendi istek ve tercihlerini yasar gencler, siz kafanizi cok yormayin, bazi seyleri yasayamamanizin ezikligini milete laf atarak cikarmaya calismayin. disari cikarin biraz nefes alin gecer.
  • (bkz: seinfeld)
  • 93 yaşında olup hala lise terk gibi davrandığım için çok ayıpladığım güruh. halbuki bu yaş grubundakiler evlenmeli, bekar insanlarla ilişkisini koparmalı (tercihen bunu yapmadan evvel evdeki oyunları da hayrına halen üniversitede okumakta olanlara vermeli) en kısa zamanda çoluk çocuğa karışarak parasını alköl ve seks tuzağına harcamamalı, içip içip sabahlayıp adamı hasta etmemelidir.