• bu kanun sonrası zannetmeyin ki elin avustralyalısı, finlandiyalısı, norveçlisi türk vatandaşı olmak için gelip ev alacak.
    gelecek tipleri çok iyi biliyoruz.
    suriyeliler aracılığı ile tam olarak istediklerini gerçekleştirememiş olsalar gerek..
  • bu kadar ağır vergileri ödemek için üstüne bir de 300 bin dolar ödeyip, dünyanın neredeyse hiçbir yerinde geçerliliği ve saygınlığı olmayan bir pasaporta sahip olmaya çalışmak ancak bir keriz davranışı olabilir.
  • aklı başında olan zaten ya gitmiş ya da gitme derdinde. kim ne yapsın buraya gelip.

en fazla xx bank diye firma açar. keriz tokatlar gider.
  • hürriyet gazetesinin haberine göre, türkiye'ye daha fazla yabancı yatırımcı çekmek ve konut satışlarını artırmak amacıyla, mayıs ayında çıkması beklenen torba yasa'ya eklenecek madde ile vatandaşlık hakkı almak için 1 milyon dolarlık konut alım şartı esnetilerek 300 bin dolara indirierek yabancılara vatandaşlık hakkının tanınmasıdır.

haberde,düzenlemenin mayıs ayında resmileşmesini beklediklerini açıklayan gyoder yönetim kurulu başkanı doç. dr. feyzullah yetgin, "bu gelişme hem türkiye ekonomisine hem de emlak sektörüne çok ciddi bir katkı yapacak. 1 milyon dolar ve üzerindeki konutlar pazarın yüzde 2-3'ü kadar. yaptığımız araştırmalara göre yabancı 100-300 bin dolar aralığında konutları seçiyor" dediği belirtiliyor.

ayrıca; dap holding yönetim kurulu başkanı ziya yılmaz ise, türkiye'de bir yılda yabancılara yapılan gayrimenkul satışının 4.6 milyar dolar, bu rakamın londra'da ise 48 milyar dolar olduğunu belirterek, "bunu 20 milyar dolara çıkarabiliriz" beyanında bulunmuş.
  • baya araştırmıştım geçen sene ispanya 160 bin euroya ev alınca oturma izni ve süresiz dolaşım hakkı veriyor. şimdi aklı selim bir insan ispanya dururken neden bu kaos yüklü topraklara neredeyse iki katı yatırım yapsın?
  • aynısını pek çok ülke yapıyor. kanada mesela... tabii 300 bin değil, 3 milyon istiyor.

2 ila 7 yıl arası o ülkede kalma koşulu ile birlikte yapacağınız emlak yatırımına karşılık vatandaşlık veren bazı avrupa ülkeleri ve istedikleri emlak yatırımı miktarları:

- bulgaristan: € 500.000
    - güney kıbrıs: € 500.000
    - avusturya: € 500.000
    - portekiz: € 500.000
    - ispanya: € 500.000
    - malta: € 650.000
    - irlanda: € 1.000.000
    - monaco: € 1.000.000
    - hollanda: € 1.250.000
    - isviçre: chf 1.000.000
    - birleşik krallık: gbp 2.000.000

dominik cumhuriyeti, granada, barbados gibi daha ekonomik çözümlerde mevcut.
  • 1 milyon dolara ev satıp 300.000 dolardan fazla fatura kesmek istemeyen müteahhitler için yapılacak düzenlemedir.
  • 300 bin dolara kendi vatandaşlığımızı satabiliyor muyuz?
    hani varsa öyle bir hakkımız fazladan bir 300k fena olmazdı, zira vatandaşlığın bir boka yaradığı yok anca vergi yükü...
  • batı alt türbininden devren vatandaşlık 295k usdye bırakırım. yok o burada değildi.

şakamızı yaptıktan sonra. ciddi olarak beni derin düşüncelere zerk etmiştir. bu topraklarda doğ, ailenin tıpkı diğer %90 gibi fakir olmasından mütevellit güç bela 20-30 lu yaşlarına kadar eğitim gör. çalışmaya başladığın gün vergiye tabi ol ve her geçen gün artan vergiler altında daha da ezil (halk artan vergiler altında eziliyordu). hayatını idame ettirebilmek için haftada 70 saat çalış. askerlik yap (çok fakirsen askerde ölme ihtimalin çoğalıyor.) her türlü cefasını çek falan fistan hepinizin bildiği türkiye şartlarında 40 yaşına gel. ve ederinin 300k dolar olduğunu öğren.

ucuza gitmeseydik bari.
hesabın var mı? giriş yap