• kuzey marmara otoyolu üzerinde saatte 300 kilometre hıza ulaşan motosiklet sürücüsü bariyerlere çarptı. çarpmanın etkisi ile olay yerinde yaşamını yitiren motosiklet sürücüsünün kaza anı kask kamerası tarafından kaydedildi.
    video

haber
  • neyse başka kimseye çarpmamış
    ..
  • gittigi hizi kask kamerasiyla cekmeye calisirken gozu kadrana dikilmis ve yoldan kaymis. kafayi kaldirdiginda cok gecti artik. carpismadan bir kac sn oncede bir otomobil ve motosikletin arasindan 250km/s hizla gecti. feci bir olum sekli.
  • hayatının değeri yokmuş diye düşündürtüyor böyle vakalar. başka kimseye zarar gelmemiş iyi ki.
  • hız göstergesine odağını verdiği için yolun hafif virajlandığını fark edemediğini düşündüğüm motorcu.

300 ü görücem diye inat etmiş belli ki, pisi pisine ölüm derler buna hakikaten.
  • ibreye doğru eğildiğinde oluşan aerodinamikle dengeye ulaşan motor, salağın doğrulmasıyla tamamen bozuluyor ardından kontrolü kaybediyor. bunlar hep fizik. fizik, aerodinamik bilmiyorsan o hızları yapmayacaksın. gerçi o hızları hiç bir türlü yapmayacaksın da işte, ne diyelim doğal seçilim.
  • motosiklete başlama yaşı en az 25 olmalı. özellikle genç arkadaşlar ekipmanı takınca ölümsüz olacağını düşünerek, sosyal medyanın da etkisiyle uçuk hızlar-hareketler yapıyorlar. nasıl bir ekipmanınız olursa olsun karayollarında 100 km/h üzeri ciddi hasar alma ihtimaliniz çok yüksektir.

edit: gelen mesajlar üzerine düzenleme yapalım. arkadaşlar bu motorlar için gereken ehliyeti ve yaş sınırını biliyorum. kendim de motosiklet kullanıyorum. çoğu ehliyetsiz gençler biniyor maalesef. ayrıca yaştan kastım da belli bir olgunluğa erişmeden cc den bağımsız olarak kesinlikle motosiklete binilmemesi gerektiği..
  • motor sürerken neden ibreye bakmayın denilmesinin özeti olan motor sürücüsü. o süratta sen her dakika da kaç metre gidiyorsun bir de ibreye bakıyorsun çok mantıklı evet.
  • bir adrenalin tutkunu daha sonsuzluğa adım atmış, huzur içinde uyusun. tutkusu peşinden giderken ölenleri görünce çok üzülüyorum.
hesabın var mı? giriş yap