şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gıda, tarım ve hayvancılık bakanı fakıbaba açıklaması. yanlış anlaşılmışmışmımışmışmşımşmş.

  "gıda, tarım ve hayvancılık bakanı fakıbaba, "bir yanlış anlaşılma oldu, 'sanki herkese dağıtacağız gibi.' hayvan vereceğimiz çiftçinin merası ve ahırı olacak, aynı zamanda bu işi yapan kişi olacak." dedi.

  gıda, tarım ve hayvancılık bakanı ahmet eşref fakıbaba, "300 koyun projesi"nin kimi çevrelerce yanlış anlaşıldığını belirterek, "hayvan vereceğimiz çiftçinin merası ve ahırı olacak, aynı zamanda bu işi yapan kişi olacak. 300 koyunluk ahırı vardır ama 100 koyunu var, biz bunu 300'e tamamlayacağız, 50 tane vardır biz bunu da 300'e tamamlayacağız." dedi."
  http://www.yeniasya.com.tr/…s-anlasilma-oldu_454689

  ne demişti önceden fakıbaba:

  her bir aileye 300 tane damızlık koyun vereceğiz. 300 damızlık koyunu alan ayrıca asgari ücret alacak. sigortasını da yapacağız. yem, ilaç, veteriner eksiği varsa onu karşılayacağız. sadece köyde arazi tapusunu ipotek olarak alacağız. 300 koyun 300 yavru verecek. bu yavruların tamamı da işletmemizin sahibine ait olacak. geri ödeme 300 tane doğacak yavru ile başlayacak. bu yavrular bir kaç ay sonra her biri 700-800 liraya satılabilir. bir senede 210 bin lira eder.

  ilgili başlık: (bkz: geri dönenlere 300 koyun ve maaş)
 • 300 koyun demedim,koyacağız dedim.
 • "her bir aileye 300 tane damızlık koyun vereceğiz. 300 damızlık koyunu alan ayrıca asgari ücret alacak. sigortasını da yapacağız. yem, ilaç, veteriner eksiği varsa onu karşılayacağız. sadece köyde arazi tapusunu ipotek olarak alacağız. 300 koyun 300 yavru verecek. bu yavruların tamamı da işletmemizin sahibine ait olacak. geri ödeme 300 tane doğacak yavru ile başlayacak. bu yavrular bir kaç ay sonra her biri 700-800 liraya satılabilir. bir senede 210 bin lira eder."

  https://www.yenisafak.com/…00-koyun-ve-maas-3089521

  yeni hali eski halinden daha doğru. ilk başta da şartlar vardı zaten.
 • bunlar kendilerinden olmayana 300 değil 3 koyun bile vermezler, ayrıca parti çapında büyüklü, küçüklü hırsız sayısını düşününce, kimin koyunu alacağı çoktan belli olmuştur.

  bunların çiftçiyi desteklemesi, hayvancılığı desteklemesi filan zaten hikaye. bunlar önünüze engel çıkarmak için getirilmiş kompradorlar.
 • 2 yıl önce de vergi barışı adı altında devlete borcu olanların faizini siliyoruz, ana borcu 48 ay'a varan taksitle ödeme kolaylığı getiriyoruz diye kampanya yapmışlardı. hatta haftalarca televizyonda reklamını yaptılar.
  ama vergi dairesine gittiğimizde işin aslının hiçte öyle olmadığını öğrendik, "borcunu tek seferde ödersen, toplam borcunun üstüne tüfe ekleyip çıkan rakamı ödemen gerekiyordu, taksitle ödeyeceğim dersen zaten hiç bir şekilde borcun faizi silinmiyordu. örneğin ben toplam 6400 tl öğrenim kredisi almışım, tek seferde ödersem 8.500 tl ödüyordum. taksit yaparsam toplamda en az 10.500 tl ödemem gerekiyordu.
  maalesef devlette yanıltıcı reklamlar konusunda gitgide özel sektöre benzemeye başladı.
 • 300 koyun verin bu iş huzur içinde çözülsün
 • sanırım aşağıdaki linkteki arkadaşın sorunu herşeye rağmen herşeyi çok sevmesi...bi çoban arkadaş