şükela:  tümü | bugün soru sor
  • öncelikle ekşi forum’a hoş geldiniz. malumunuz bddk’nın kararıyla 3 bin liraya kadar olan televizyon alımında taksit sayısı 9'a çıktı.

henüz bu kararı uygulamaya koyan olmasa da televizyon bakmaya başladım. fakirleri sevindirmiştir diyecekler için memur maaşıyla böyle oluyor gülüm diyorum.

philips’in android olmayan smart tv’si şu an için cazip görünüyor. link.

ekşi forum gururla sundu.
  • yallah donanımhaber'e.

t: gariban yazarın 4k tv arayışıdır.
  • sunny uhd 55 inc aldım temmuz ayında 2100 tl ye.. şu an 3 bin tl civarı.. 4k sadece isim olarak var kendisi yok :) smart özelliği de kısmen iyi netflix yok mesela ama puhu tv blutv var..
  • smart işini 400-500 liraya alacağınız bir android box ile halledebilirsiniz diye katkıda bulunmak istediğim tavsiyelerdir.

yılbaşında 395 liraya xiaomi mi box 3 aldım. hem hızlı hem de netflix falan kurulu geliyor. siz sonradan google store'dan istediğiniz uygulamayı da kurabiliyorsunuz. ben kodi de kurdum mesela. chromecast özelliği de var.
  • 8 senelik tv araştırmamdan en kısa ve net bilgileri size sunacağım.
    tv bakmak bence kanser hastalığından daha çözümü olmayan bir hastalık.
    ben kurtuldum allah tv bakan herkesin yardımcısı olsun.

- öncelik ile amaç belirleme;

tv yi ne ağırlıklı kullanacaksın; ps4 üm- xbox x im var 100-120 hz değerini alacağım 4k da titremeden oynayacağım derseniz başka
    film izleyeceğim ama siyahı kaliteli olacak derseniz başka
    ben aynı anda nete gireceğim netfixi açacağım derseniz başka
    tv olsun 4k olsun yeterli derseniz başka
    monütör olarak kullancağım derseniz başka
    ... tercihlerinize göre tv model markaları değişecektir.

hepsinin iyi olduğu bir tv yok her başlıkta öne çıkan tv ler var.

bu bir kısır döngü tv ye uygulayacağınız onlarca test ve panelin üretildiği fabrikanın işçisinin kız arkadaşıyla yaşadığı boşalma problemine kadar herbiboku değişmekte.
    aynı tvnin aynı modelinin panelleri arasında bile farklılıklar bulunmakta.

teknik olarak kullanacağınız alana gçrmiyorum bile.

nacizane tiyo olarak verebileceklerim şuınlardır;

+akıllı diye geçinen androit yada kendi web sistemlerini kullanan tvler istiyorsanız, bu tür ekstra gibi özellikler aslında fiyatınızı ve tv nin işletim sistemini yoracağından hızınıız yaaşlatabilir. en mantıklısı kaliteli bir tv box ile, tv de sistem olsa dahi daha iyi özellikleri kullanabiirsiniz. + bonus olarak istediğiniz tv yi akkıllı yapabilir ileride ev değiştirme yada birine giderken yanınızda taşıyabilirsiniz.

+ hz olayı standart tv kullanıcılarını etkilemeyecek bir durumdur. türkiyedeki hz ayyın aralığı zaten max 60 dır.

+ eğer pc kullanıcaksanız tv monütör ps4 xbpx kullanıaksanızda 100+ hz öneririm.

akıllı tv lere konsolları bağladığınızda zaten hali hazırda konsollerda web browserden tutun netfixe kadar bütün uygulamalar var olacağından akılsız tv ye yönelmek karınıza olacaktır fakat hem 100+ hz değerinde hemde akılsız tv bulmak yok denecek kadar zor.

piyasada efsanelşimiş örn sony kd-9005 gibi serilerin incelemelerini donanım haber ölücülerinden hertürlü işkence ve teste tabi tutulduklarını unutulmamalı ve incelenmesini öneririm.

exen gibi firmaların 3. part 4k tvlerini çöp zannetmeyin şans verin. f/p olarak işinizi görecektir unutmayın.

oled olayına girecekseniz son 5 senedir hala oturmamış tekneloji denilip duran bir teknoloji lg b serilerinde yapışma sorunu gözlemlemiştim son 1 seneyi bilmiyorum.

dolardan daha hızlı hareketli bir piyasa tv piyasası anlık yeni teknoloji ve fiyat çıkacaktır sabırlı olun öncelilerinizi belirleyerek model aralığınızı 3 e kadar indirin.

yakın gelecekte fullhd ye 4k tv fiyatları bulunabiliyor idi. doalrdan sonra iyice sapıttı
    imkanınız var ise yurtdişindan getirin ( gümrükte problem oluyor trt bandrolü felan )

4k + 100 hz + tepkime süresi düşük bir tv alabilmeniz umuduyla.

ne kullandığımı yazmayacağım.