şükela:  tümü | bugün
  • kültür ve tabiat varlıklarını gerektiği gibi koruyamadığımızın bir göstergesi daha olan rezalet.
    islam devletlerinin birleşip tepki göstermesi gereken olayların başında geliyor. çünkü dünya üzerindeki en eski islam eseri malesef restorasyon adı altında yok edilmiş.
    hz. muhammed 'den bile eski bir eseri gerektiği gibi koruyamayanlar , malesef ki din tacirliği ile yıllardır ekmek yiyor bu ülkede. yazık.

3000 yıllık cami
  • islam tarihinden eski camii, bu müminler ileriye de görmüş.
  • ihale ile verilmiş bir müteahhit işidir. bu ülkenin bütün değerlerini bellemek ile meşgul gruptur. geçen gezerken '55 metre kare sınıflar!' diye okul tanıtımı gördüm. sanırsın ev projesi satıyorlar. yani eğitim, din, bilim vs herşey bunların eline kaldı.
  • 1000 de benden gelsin, 4000 yıllık caminin restore edilmesi olayıdır.

ilk namazı da odin kıldırmış diyolla.
  • adamlar tarihi yeniden yazacağız diyorlardı dalga geçmiştik.
  • 12 milyar yıllık kürt tarihinin yanında sönük kalır.
  • ulan desenki kiliseden döndü 2 bin sene eder havra da işin içine girerse * ama bi gerçeklik payı çıkar. bilemiyorum valla bilmiyorum bu memleket nereye gidiyor.
  • efsane dizi kaygısızlar'dan bir bölüm aklıma geldi. dolandırıcılar, atölyede yaptıkları heykelleri toprağa gömüp birkaç ay sonra çıkarıyorlardı. heykelleri topraktan çıkarınca eskidiği için tarihi eser imajı vererek turistlere satıyorlardı.

memnun kaygısız da gerçekten tarihi eser bulduğunu sanıp berber ismail ile daha fazla vardır bundan diyerek alanı kazmaya gelince anlıyorlardı her şeyi.