• aldığı puan ile mesleğini iyi icra edip edemeyeceği arasında bir ilişki yoktur. tıp zaten zor, bitirmesi için ayrı çalışacak tus için öyle.. zaten bunları yaptığında da devlet mezunundan bir farkı kalmayacak. saçmalamayalım yani.
  • e, 350 puan yapanlar tıp okurken sınavda bu puanı almalarını sağlayan hangi özellikleri doktor olmak için kullanıyorlar, matematik mi lazım olacak fizik mi, kimya mı ? benim gördüğüm tıpçılar zaten gece gündüz ezber yaparak bölüm bitirdi. bu arkadaş da ezber yaparsa doktor olacaktır. nice doktorlar gördüm bilmediğini sorana sen bilmezsin boşver diyen.
  • ben özel bir üniversitede burslu okudum, yillarca emek vererek elde ettigim seyi anfi arkadaslarim , kiclarinin ucuyla (bkz: baba parasi) elde etmisti. ama bu demek degil ki benden daha az sey biliyorlardi, bölümü de cogu gayet güzel bitirdi ve cok da güzel islere girdiler. tek fark, cok yipranmadan aptal bir sinavin hayatlarini belirlemesine gerek duymayacaklari bir hayatta dogmus olmalariydi. kim istemez ki?ön yargili olmayin. olabileceginizin en iyisi olmaya calisin. herkesin hikayesi kendine.
  • tıp için istisna da olsa bu durumun en vahim örnekleri 2004 öss den sonraki yıllarda yaşandı sanırım.

bir örnek olarak başkent muhasebe ve finansal yönetim bölümü 5 kişilik burslu kontenjanı 2003 te 368 puanla, 2004 te 359 puanla kapatırken 2005 te 282 puanla kapatmış - edt: 2003 te boğaziçi işletme 367 puandı, oluyorsa öyle arada demek :)
  • iki ustteki yazara ithafen: baba parasiyla ozel okullardaki iyi bolumlerde okuyanların daha rahat is bulabildigini soyleyebilirim. cunku parasi olan adamin cevresi de olur. dolayisiyla cocuklarinin isi hazirdir. tek ihtiyac diplomadir. onu da ozel okullar sayesinde elde ederler.

tanim: nispeten dusuk puanla tip gibi bir bolume yerlesmis sahistir.
  • anlamadım olay ne ?? tıp okumak için türkiye 1 . si mi olmak gerekiyor ?

komik komik yazılar işte bu halk böyle yaptı tıp fakültelerini kardeşim,okuyacak herkes istediği bölümü yazmalı ben mesela uzay mühendisligi isterim sen su ürünleri istersin öteki ziraat ister önemli olan bunu yapabilmek.

banane tıp 309 puanla kazanmak
    ha siz şunu demek istiyorsunuz tıp okumak için tr dr ilk 10 bine girmek lazım he yok olmuyorsa ondan dr olmaz yok öyle bişey sakin olun..
    bi bitmediniz aammmnaaa :))
  • öyle ya da böyle emeğinin karşılığını almış insandır.

her özel okulda okuyana yapıştırılan “pelinsu” tarzı etiketlerin komplekslilikten geldiğini görmek beni üzüyor.
  • parasıyla değil mi...

''öğretin laaaaaannn!''

(bkz: cem yılmaz)
  • niye hala tıp yazıyorsunuzki doktor aylık geliri 10.5-11 falan aylık üniversiteye harcadığınız paraya aldığınız riske gençliğinize akıl sağlığınıza değmez. yazmayın yazdırmayın. ha şartlar düzelir bilemem ama sanmıyorum
hesabın var mı? giriş yap