• türkiye'deki birçok insanın bırakın 30'u 40, 50, 60, 70 yaşlarındaki insanların da bir çoğunun yapmadığı, yapamadığı, istese de yapamayacağı üzücü bir durum. insanlar modern köleliğin pençesinde hayat mücadelesi verip durmak zorunda bırakılıyor maalesef.

bugüne kadar ne hayaller, ne yaşamlar heba oldu. sonra evlilik, çoluk çocuk derken iyice uzaklaştık her şeyden. hayat adil değil ve acımasız maalesef, böyle geldi, böyle gidecek.

hayat kimileri için mücadele, kimileri için kırbaç etkisi yapıyor. kimileri uç noktalarda yaşıyor. bazıları hayatı yoklukla yaşarken, bazıları da aşırı lüks içinde yaşıyor. bu arada şimdi hatay usulü katık döner yemek vardı ki uuuf.
  • ben değilim bu mesela. gayet güzel aldım hatay'dan alacağımı, mis gibi;

(bkz: künefe)

bir de asıl hayatımın anlamını buldum ki ben hatay'lı, of ki ne of. *
  • hatay'dan çok bişi bekleyen, ama yanlış yerden bekleyen bir insandır.

özellikle son suriye olaylarından sonra hatay baya bir karıştı. eskinin sini kebaplarının bile tadı yok artık hatayda
  • 2 kasıma kadar sürem var, istediklerim ise nar ekşisi, zahter ve katık. 30umu gecersem bunlari kaybedeceğim ne acı.
  • hatay’dan alamamakla birlikte, istanbul’dan almış insan da olabilir.
  • kebap gibi mi mesela?
    ya da künefe peyniri.
    veya acı biber salçası.

sanırım ucuz uçak bileti bulamamış bir insandır. gidip yiyip içip geleyim diye plan yapmışsa..
  • benim bu.

30'umu geçtim, ama hatay'dan istediğimi alamadım. gerçi bunda hem hatay'a hiç gitmememin, hem de şimdiye kadar hatay'dan bir şey istememin de payı var.

güzel mi lan künefesi cidden? hataylı yazarlardan künefe bekliyorum, gönderebilecek olanlar yeşilimi yakabilirler. kıps.*

edit: birçok mesaj aldım. hataylı yazar arkadaşlar çok sağ olsunlar, "gel ısmarlayalım" diyorlar. bir gün gelirsem söz mesaj atacağım size.*
  • bir kere gittiğim şehirden şöyle ki orada otantik kıyafetler satıyorlar böyle onlardan aldım.

hatay'a gitmemiş insandır gitse alırdı.
hesabın var mı? giriş yap