• unutulmayacak karşılaşma.

son 20 saniyede yaşananlar için; (bkz: http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=182312)
  • "ya bişi diil, faulün birini kaçırsınlar, bi de üçlük atsınlar uzar maç" yorumlarımı aptalcaymışcasına yukarıdan yukarıdan göz evirip bakarak cevaplamayan biraderime ender'in üçlüğünün akabinde gözümden yaş geldiğindendir ki yukarıdan göz evirerek cevap veremediğim karşılaşma... ha bi de zıplıyordum heralde...
  • hukuk fakültesinde okusalar, son gece sabahlayıp medeni usul hukuku final sınavını fazladan kağıt da isteyerek verebilecek 12 adamdan oluşan basketbol milli takımımızın, son action başyapıtı.
  • litvanya basketbol tarihinde bir uzatma devresinde 20 sayı yenmiş midir diye merak ettiğim maç. e artık bırakalım "basketbolda ekol olmuş litvanyayı, slovenya'yı şunu bunu yendik" hikayelerini, basketbolda ekol olan iki takım var şu anda japonya'da. biri arjantin - ki amcamlar buldozer ekolü ile oynuyor, birisi türkiye - john carpenter filmi tadında oynuyor. şu maçı banttan izlerken bile bakamayacağım sahneler olacak, yazık şu kalbimize yahu.
  • bittikten hemen sonra saitama'da 4.8 siddetinde deprem olan mactir. eh boyle maca da bu yakisirdi. 12 dev adam resmen sallamis saitama'yi.
  • efendim maçın son 3,5 dakikasında fark 12 sayıya çıktığında, evde rafta bulduğum 3000 dünya fıkrası isimli kitabı alarak al bundy modunda tuvalete gittim...2 dk içinde içeriden gelen bağrışlarla salona geri döndüm, arada çinlilerin güldüğü ama bana hiç komik gelmeyen bi kaç fıkra okumuştum bile. farkı 4 sayıya inmiş görünce oturdum tekrar maça...annem sporla alakası olmamasına rağmen "bizim çocuklar alacak bak görürsün" diyordu, temiz kalpliliğine verdim olabilir dedim ...sonra ender'in son saniye üçlüğü, uzatmalar falan derken baktım annemde ben de oturmuş hem bağrıyor hem ağlıyoruz sevinçten...uzun süredir bir spor olayında ağlamamıştım sanırım...
    şimdi o 3000 fıkra arasına birini de ben ekleyeceğim. "maç bitimine 3,5 dakika kala 12 sayı geride olan türk milli basketbol takımı, litvanya'yı 11 sayı farkla yenmiş" ...maçtan önce muhtemelen litvanyalılar buna epey gülerdi.....fakat o çin fıkrası feciydi be cidden
  • 12 dev adımın son 2 dakikada salonun parkesine daha güçlü basarak japonyada 4.2 lik bir depreme sebep olmuştur. deprem sadece salondan değil, eminim ki litvanyadan bile hissedilmiştir.

http://www.milliyet.com.tr/…/08/31/son/sonspo25.asp
  • ntv yayın akışına göre saat 21.00'da banttan yayınlanacak bu maç. yine de her türlü program değişikliğine karşın 20.30'dan itibaren arada ntv'yi kontrol etmekte fayda var.

edit : ntv yine yapacağını yapmış programda 21.00 yazmasına rağmen 21.30 olarak belirtmişler son olarak altyazılarda.
  • ersanın oyunuyla yunanistan maçını tekrar hatırlattığı, sakatlıklar yaşanmasa tereyağından kıl çeker gibi ilk dörde kalabileceğimiz turnuvadaki ilk klasman maçımız. arjantin ispanya abd üçlüsüne dokunmayan güzelim yarı final rotasına yazık oldu.
  • bu mac sonunda su hissi yasadim. hani tecrubeli takimlar olur ya, mac boyunca geride olurlar ama sonradan kontrolu ele alirlar ve sonunda yenerler tecrubelerini konusturarak. tamam biliyorum oyle olmadi ama olsun ben boyle bi his yasadim
hesabın var mı? giriş yap