şükela:  tümü | bugün
  • 19 saniye 5 sayi 5 adam ve bir mac. hangi 19 saniye bu kadar heyecan yuklu ve mutlu edici olabilir su hayatta. bizi sasirttilar diyorduk ama bu artik sasirtmayi da asti. hepsi birer kahraman.
  • son 15 dakikada kazanılan maç
    tekrarını izleyenlerin sadece son çeyrek ve uzatmayı izlemesi kafidir.
    asistler, bloklar, smaçlar, sayılar... hepsi bu 15 dakikalik periyotta..
    zaten 55 sayıyı bu 15 dakikada attık.

(bkz: bunu yapan insan olamaz)

edit: düşündüm de izleyin yahu hepsini :)
  • mucizelerin nasıl gerçekleştiğini gösterdi 12 dev adam. gerçekten maç sökülüp alınmıştır litvanya'dan. helal olsun onlara.
  • bu maca da giderek 12 dev adam hacisi olmaya aday oldugum mactir son maca da bilet denk gelirse gidecegimdir... yine ses tellerinde cizirdamalar ve sinir stres katsayisinda artislar gozlemlenmis olan turk seyircisine rastlanmistir.
  • bir ara alacakaranlık kuşağı tadı da vermiş müthiş maç. 4. periyotta sonlara doğru songalia'nın bir pozisyonunda (ibrahim kutluay'ın itirazlarına neden olan pozisyon) mola sorası spiker murat kosova'da dahil çoğumuz "basket-basket faul-faul" "atmış mıydı atmamış mıydı?" şaşkınlığı yaşadık. o olay da şöyle olmuş anlaşıldığı kadarıyla: songalia'ya faul yapılmış ve burada iki atışı da moladan önce atmış kendisi. neyse ki sonunda fazladan bir sayı yemeden olayı atlattık.*
  • gözlerim beni yanıltmıyorsa murat kosova ve kaan kural bu maçın normal süresinin son saniyelerini ayakta anlatmışlardır.. ender'in üçlüğünden sonra ekrandan sizin için seçtiğim bir görüntü ile sizlere veda ediyorum.. evet..

http://img410.imageshack.us/…0/5183/bscap088ax0.jpg

(sol üst köşedeki iri abi kaan kural yanındaki gömlekli ise murat kosova gibi geliyor bana yoksa şüphen mi var..)
  • bu nasıl bir maçtır ki, bir yere yetişmek ve radyodan dinlemek zorunda olduğumdan mütevellit az daha teknosa ekranlarına uçarak girmek, yolda acaip hareketler yapıp arada bir durmak ve soluklanmak ve neredeyse kalpten gitmek gibi birtakım aksiyonları gerçekleştirmek üzereydim. hadi bunu atlattık ve skorunu bildiğimiz bir maçı ntv tekrar yayınında izledik, e yine gidiodum ben kalpten, yine dalıodum televizyona..."çocuum nası bişisiniz siz" demek istiyorum tüm 12 dev adama ama özellikle ersan, ermal, cenk ve endere.
  • skorunu, sonucunu bildikleri futbol maçlarının tekrarlarını, tekrar tekrar izleyen aile fertlerime hep söylenirdim ki, ilk defa skorunu ve sonucunu bildiğim maçı tekrar izledim. tekrar tekrar tüylerim diken diken olurkene tekrar tekrar heyecanlandım. türkiyem, basketbolda tekrar tekrar bize bu sevinçeleri yaşatırsın umarım..
  • banttan izlendiğinde bile insanı ayağa kaldıran, sinir krizine sokan, saç baş yolduran maç. bok gibi oynanan bir 3. çeyreğin daha ardından biliyoruz takım 4. çeyrekte süper oynayacak, 35 sayı atacak. 4. çeyrek başladı, ne fark kapanıyor, ne de bir çeyreğe 35 sayı sığdırabilecekmişiz gibi görünüyor. hatta bir ara bitime 3 dakika kala 75'e ulaşmamıza yaklaşık 20 sayı olduğunu görünce yanlış maçı izlediğime iyice kendimi inandırdım. sonrasında yine mucizevi bir dönüş, inanılmaz bir uzatma. maçı canlı olarak hiç kanal değiştirmeden izleyenleri tebrik etmek gerek.
    bu arada son periyottaki muhteşem oyunumuza litvanya potasının altında bulunan litvanyalı bayanların katkısı var mıdır acaba diye düşünmedim değil.
  • "lan bunlar artık motive olamaz kesin yenilir" diye düşünüp maçı izlemeyen beni göt etmiş, çok ta iyi etmiş maç...