şükela:  tümü | bugün
58 entry daha
  • entrylerde, o kadar siyasetle, gündemle içli dışlı birisi olup da ilhan kesici ismini duymadım diyen kişileri görmemize vesile olan anket. başka biri de aklınca dalga geçip ilhan kesici'ye oy veririm diyen oranları gerçekçi bulmamış.

ilhan kesici bu ülkenin eski bir siyasetçisi. 1994 istanbul belediye başkanı adayı, ismini ilk orada duyurdu. sonra da 3 dönemdir chp milletvekilliği yapıyor. hem siyasetle ilgilenip hem de tanımıyorsan o senin alıklığın..

daha adını bile söyleyemediğimiz ekmelettin ihsanoğlu'nun %38 aldığı seçimde ilhan kesici'nin oranını %39 bulmuşlar, bu mallar ise "ama biz hiç duymadık, nasıl olur ki?" diyorlar.

nasıl olurunu söyleyeyim. o seçimde kalorifer peteğini çatı aday yapsan %35 oyu var da ondan..

neyse;

görünen o ki, amaç seçim kazanmaksa en doğru tercih ekrem imamoğlu. imamoğlu, mansur yavaş'ın oy alabileceği herkesten oy alır bir de üstüne yavaş'ın o kadar alamayacağı karadeniz ve kürt oylarını da alır.

haa amacınız seçim kazanmak değil de sevdiğim kişi aday olsun derseniz o zaman yavaş'ı aday gösterirsiniz. bana fark etmez.. aday ekrem de olsa, mansur da olsa ben koşa koşa gönül rahatlığıyla sandığa gidip oyumu veririm. ama bir futbol takımı düşünün, size kazandırabilecek bir santrafor varken onun yerine size kazandıramayacak ama sevdiğiniz bir santraforu kadroya alır mısınız?
  • kusura bakmayında imamoğlu hangi kariyeriyle türkiye cumhuriyetinin cumhurbaşkanı olacak. işletmeden mezun olmuş ve insan kaynaklarında yüksek lisans yapmış, beylikdüzü belediye başkanlığı yapmış bir şahıs. koskoca ulu önder atatürk'ün kurduğu ve şuanda çok kötü durumda olan ülkemizi refah seviyesine çıkartıcak insan bu mu? insan kaynaklarında yapmış olduğu yüksek lisansı o kadar faydalı olmuş ki (bkz: özge türkyılmaz) bu alanda danışman olarak seçtiği insanlar hala o koltukta oturuyor!
    hiç akıllanmamışız ki hala liyakatın, devlet adamlığının, konuşulan sözlerden çok yapılan icraatın önemli olduğunu kavrayamamışız. biri gider biri gelir , hatta gelen gideni aratır ama biz akıllanmayız.

edit: aşağıda bir arkadaş hakaret edip en azından sahte sucuk satmadı demiş. daha yılı yeni dolmuş belediye başkanıyken adam kayırmaya başlandıysa sucuklarda gelmeye başlar. ama o kadar bir kötüye odaklanmışsın ki bunları yapan insanı bile eleştirmeye yeltenemiyorsun. arkadaş, sen seçimlerini anca şuandaki kötüyle kıyaslayıp bir tık üstünü seçiyorsun. bense ülkemizin geleceği için en üst seviyeyi istiyorum. biz atatürk'ün gençleriyiz en kötüsü olduğunda bile zaman geçirmelik, ileriye götürmeyecek seçeneklere tutunmadık. biraz atatürk'ün hayatını okursan belki o vizyona sahip olursun.
  • burada bazı saf muhaliflerin ve muhalif gibi görünen trollerin eko'ya salladigina bakmayin. hatta bu ekrem icin cok iyi. bugun turkiye sinirlari icerisinde chp tabani komple olmak uzere, kurtlerden, iyi partililerden, sagcilardan ve soft dindarlardan oy alabilen tek siyasetci eko başkan. o yuzden yandas medya ve trolleri eko'ya sallamaya devam edecek ve bazi sığırlar da arkalarindan gidecek elbette.

akp cok yakin zamanda secim yapmak zorunda kalacak. eko belediyeyi akp'ye teslim etme riskine girmez diye düşünüyorum. mansur yavas icin de gecerli ayni durum.

sonuc olarak abdullah gül herkese hayirli olsun hahahhh.

ha bu arada karsi da degilim ve secimi alabileceğini düşünüyorum. simdi ilkelerine bagli, bir gun iktidar yüzü görmemiş, hep aşağılanmış ve dışlanmış azinlik kizacak ama napalim. bir önceki secimde kazanabilecek tek adayken meral abla ve deli muharrem sağolsun erdogan'a bir donem daha hediye ettiler. o helikopter o bahceye boşuna inmedi.

not: uzaylıyım.
  • ben alternatif olarak erdoğan'ın karşısına holosko+bir miktar para seçeneğinin de eklenmesinden yanayım.

tanım: bir anket.
  • kemik oy oranları;

tayyip %40
    chp %30
    hdp %10
    iyi parti %10
    diğer %10

hdp ve iyi parti'nin aynı anda oy verebileceği biri olmak zorunda. bu aday kabak gibi ekrem imamoğlu'dur. biz de isterdik mansur yavaş aday olsun ama formülden hdp'yi çıkarırsan sonuç vermiyor işte napalım. abdullah gül falan hikaye. kimse oy vermez ona. sadece hedef şaşırtıyor bizimkiler. zamanı gelince aday ekrem imamoğlu olacak.
  • halkımız şarlatan seviyor aramızda hala bunu anlamayan hayvanlar var. mansur başkan sen bu ülkeye birkaç gömlek fazlasın be yiğidim.
  • imamoğlu olmalı kesinlikle. riske atacak bir durum yok. gerek kürt seçmen, gerek hitabeti, iktidar tarzında çok güzel cevapları bence çoktan halkı kazandı imamoğlu. adam çıkıp chp adayı olarak kuran okudu be daha ne yapsın bu cahil tayfa için ?
  • akpliler nasıl algı yapıyorsa chp içerisindeki liboş tayfa da algı peşinde. anketin zırva olduğunu görmek için abdullatif şener ile ilhan kesici’nin oyuna bakmak yeterli.

ekrem imamoğlu size mavi boncuk dağıtıyor, o gelsin de tekrar açılım süreci başlasın istiyorsunuz. liboşların akil adam olarak kanal kanal gezdiği günleri özlüyorsunuz. bir de kıyıdan köşeden özerlik kaptınız mı... köftehorlar sizden kıyağı yok.

lakin hesaplayamadığınız bir nokta var. akp mhp ile koalisyon yaparak kaybedebileceği kadar kürt oyunu kaybetti. buna rağmen mhp ile akp’nin geçen yerel seçimdeki oylarının toplamı 50%’den fazla. seçimi kürt oyları değil konya, samsun, adıyaman, kayseri, şanlıurfa, sakarya, kocaeli gibi şehirler belirleyecek. akp geçen seçimlerde olduğu gibi yine oralardan 60-70% i zorlarsa siz ankara ve istanbul’da stanbulda 51% alarak dengeleyemezsiniz. mansur başkan işte akp’nin 10 at farkı önde geldiği milliyetçi muhafazakar şehirlerde oy alıp farkı kapatabilecek tek adam.

ekrem imamoğlu’nun seçim meydanlarında bangır bangır propaganda yapacakları bir çok olayı var. mansur başkan aday olsa kürtlere “bak bu adam eski ülkücü” demekten başka yapacakları hiçbir şey yok.
  • bazıları abdüllatif şener'in, kesici'nin aldığı oranlara takılmış. onların aldığı oranların yüksek olmasının sebebi ya erdoğan ya abdüllatif dendiği için. yani erdoğan'a kesinlikle oy vermeyecek kitle %40 civarında demek ki. bana da sorsalardı erdoğan mı şener mi diye kesinlikle şener derdim. ha gönlüm sinan oğan'ı ister ama erdoğan'a oy vereceğime gider abdüllatif'e oy veririm.
  • ankete göre
    rte’ye oy verecek %42, rakip kim olursa olsun değişmiyor. vermeyenler de tayyip olmasın da rakibi kim olsa ona veririm diyor. bunu kıran tek aday imamov.
177 entry daha