şükela:  tümü | bugün
 • anadolu ajansı tarafından son dakika geçilen haberdir. habere göre türkiye ekonomisi ikinci çeyrekte covıd-19 etkileri ile birlikte yüzde 9.9 küçülmüştür. allah yardımcımız olsun.
 • sen neymişsin be başkanlık sistemi uçurdun bizi...
 • ekonomi %90,1 küçülmedi.
 • öyle değil o. yüzde 9.9 eksi büyüdük. niye yalan yanlış bilgi veriyorsunuz? vatan hayını mısınız, fedoncu musunuz anlamadım ki!

  t: son dakika olarak geçen aa haberi.
 • çok daha kötü beklentiler vardı. moodys filan -20ler diyordu.
  neredeyse bir ay durmamızın koca ekonomiye verdiği hasarı görmüş olduk...

  kağıt üstünde oynayarak bile hazırlanmış olsa da, nispeten olumlu kabul etmeliyiz... çok daha beterlerini gördük - amerika-almanya-ingiltere gibi..

  edit : karantina isteyenler bunu da görmeli.. avrupanın daha sert küçülmesinin temelinde hali hazırda üretimlerini %100e çıkarmamış olmaları yatıyor. paraları var ve küçülmeyi tolere edebiliyorlar. biz ise maalesef biz çalışmak zorundayız.

  bir tane aklı selim yorum yok. gerçekten kafayı yemişsiniz. sadece yazmak için yazanlarla dolmuş başlıktır.

  her konuya siyasi bakmayalım. siyasi yorum yaparak, siyasi düşünerek her gördüğün veriyi siyasete yontarak hareket etmemek lazım..

  aynını dinciler yapıyordu, iğreti durdu deist doldu memleket.. tuvalete girerken hangi ayakla girmeli, oyun oynarken bizans seçmek caiz midir, yaban domuzu kesilir mi gibi..

  yazmışım işte önce bir bak.. amerika ikinci çeyrek ne kadar küçülmüş, almanya ne kadar küçülmüş.. google'a gir bak.. sonra da de ki neden küçüldü bunlar.. aa evet covid yüzünden durdular ya o yüzden küçüldüler.. dünya küçüldü 2. çeyrekte sadece türkiye değil.. dünya bu kadar küçülürken biz niye daha az küçüldük, çünkü çarkları durdurmadan çalışmaya devam ettik.. mecburiyetten ! şu an bak bakalım bursadaki fabrikalarda duran var mı ? kargoculara sor bakalım nefes alıyorlar mı ? ikitelliye git, makine üreticilerine git.. en basiti ambalaj üreticilerine git... işi olmayan var mı ? bu kadar çalışılan bir ortamda siz buraya yazdınız diye yahut bloomberg dedi diye mi yorum yapacağız, gözümüzle gördüğümüze mi ?

  gerçekten biraz aklınızla yorum yapın. bir de garip garip mesaj atıyorsunuz. ilk 300de olan bir işletmede çalışıyorum, 2bine yakın kontak kurduğum tedarikçim var. her gün otomasyoncusundan ambalajcısına konuşmadığım kimse yok. herkes iş yetiştiremiyor siz neyi konuşuyorsunuz ?

  her şey güllük gülistanlık demiyorum. işçi maaşı çinden daha aşağı olmuş bir ülkede normal şeyler bunlar. avrupa duruyor, onların üretimini de biz yapıyoruz, o yüzden bu kadar çok çalışıyoruz. rmb türk lirasından daha değerli olmuş.. yakında dubaide pakistanlı yerine türk işçiler çalışacak bu gidişle..

  yani gurur duyulacak bir şey değil. bu kadar çalışmak olumlu bir şey gibi gözüküyor olsa da, aslında utanç duymalıyız. ama o kadar siyasi bakıyorsunuz ki, utanılacak şeyin aslında ne olduğunu bile tartışamıyoruz. katma değerli üretim yapmadığımız için ne kadar çalışırsak çalışalım havanda su dövüyor gibiyiz.
 • aa içinde kripto fetöcülerin aranmasıyla sonuçlanacak haberdir
 • aa yüzde 9.9 küçüldü diyorsa gerisini siz düşünün gari.
 • (bkz: icimizde acilan semsiye)

  devlet oyle bir dev ki 20 yildir kemiren kemirene pire dolu ama halen devrilmiyor dedirtmistir.masallah ayaklarini yere nasil bastirmissa zamaninda devleti kuran adam. gelen kemiriyor giden kemiriyor ama halen dev.
 • ekonomi sıkıntı olsa emine erdoğan niye 9bin liralık musluk kullansın. demek ki ekonomimiz sağlam. sokağa çık herkes araba biniyor. bu neyi gösterir? ekonominin çok iyi olduğunu