şükela:  tümü | bugün
  • pabucumun rezaleti.

sen telefonu düşürüp boz; ondan sonra o kadar yükseklikten n'olacak diye kafa ütüle. firmaların da işi zor valla. saçma sapan müşteri istekleriyle muhatap oluyorlar.
  • telefonu düşürdükten sonra garanti koşulları gereği değiştirilmesini bekleyen bir çaylak içeren rezalet.

rezalete puanım 8/10.

ne kvk ne de samsung böyle müşterilerle uğraşmak zorunda olmamalı. apple'ın yaptığı gibi canlı desteğe bağlanma sürecinde bir kaç soru sorulabilir. cihazı yere düşürdünüz mü sorusuna evet diyen birisini ise canlı desteğe bağlamak yerine ücretlendirme sayfasına yönlendirir.

belli ki bu seviyede düşünme yetisi bazı müşterilerde olmayabiliyor.

edit: üşenmedim ekran görüntülerine baktım. tüketici hakem heyetini bile bilmeyen bir adam kalkıp tüketici haklarını koruma derneğine başvuracakmış. bu durumda dernek toplanıp bir telefon hediye eder artık *.
  • ortada bir rezalet varsa o da senin pişkinliğin çaylak kardeş.
    firmalar açısından rezalet olacaksa, puanım 9/10. telefonu düşürüp haklı çıkmaya çalışmak da nasıl bir özgüvense.
  • başlığın "çaylak rezaleti" olarak düzeltilmesi gerek.
    samsung servisiyle gerçek anlamda sorun yaşamış biri olarak şu mevzuda servise ya da firmaya bir pay çıkarılmasının abesle iştigal olduğunu düşünüyorum.
    tanım:ben telefonumu kırdım,yenisini almak yerine sosyal mecralarda rezillik çıkarayım bana yenisini versinler.
  • rezalet diye geldik türk filmlerinde lokanta içine bakan gariban gibi izledik amk. oysa rezalet bizi doyurmalı, tıka basa şişirmeli, tadı damağımızda kalmalıydı. garson da çıkıp kafasını hafif eğerek "dükkanın önünü kapatma" diyecek gibi hissediyorum.
  • mevcut olmayan rezalettir.

tüketici hakem heyetine gitseniz dahi; beyanınızda açık net bir şekilde yere düşme sonucu hasarın oluştuğu belli. telefonu satın alırken 30 cm yükseklikten sert zemine düşmesi sonucunda hasar almaz, ekran camı 30.cm yükseklikten düşme hasarına dayanıklıdır şeklinde bilgilendirmeler olmadığına göre hangi maddeye istinaden telefonun ayıplı olduğunu iddia edeceksiniz ki ?

ücretli onarım hizmetini hızlı sunmamaları ile ilgili şikayet oluşturulabilir ancak tüketici hakem heyetine başvurmanız durumunda; yanlışlıkla yere düşen telefonun ekran kırılması nedeniyle üreticiye sorumluluk yüklenemez. kendinizi boşu boşuna yormamanızı tavsiye ederim.
  • belki haklisinizdir alcak bir yerden dusmesine ragmen kapanip bir daha acilmamistir. ama bu sekilde dürüst davranirsaniz telefonum alcaktan düştü diye kimse ilgilenmez. düştüğünü soylemeden disinda bir kirik fln yoksa telefonum kapandi bir daha açılmadı diyerek aslinda telefona baktirabilirdiniz. su halde haksizsin. kimse de bakayim demez.
  • rezalet değildir. hatta yükseklik konusunda yalan söylendiğini düşünüyorum.

kendi telefonumu hatam sonucu düşürdüm. ekran tam ortadan bir çizik şeklinde çatladı.

garantiye verme zahmetinde bile bulunmadım. çünkü yapmazlar. mantıklı olan da bu. yoksa millet garanti var diye zırt pırt ekran kırar.
1 entry daha