şükela:  tümü | bugün
1077 entry daha
  • özellikle özel okul velilerin ağzına verilecek bir parmak baldır. okulların bu yık tam işlevini sürdüremeyeceğini düşünüyorum fakat okul açılmasa çocuğunu özel okula yazdırmayacak veli çok. o yüzden bu velileri sakinleştirmek ve sistemin içinde tutmak lazım. okulların açılacağını fakat sonbahar ve kışa geçişle birlikte, hastalığa daha savunmasız olduğumuz zamanlar geldiğinde ve vakalar arttığında okulun tekrar kapanacağını düşünüyorum.
  • açılmasın diyenler deyip ne zaman açılması gerektiğini de ekleyebilirler mi?
  • sevgili arkadaşlar, öncelikle her öğretmeni bir tutmayalım lütfen. şahit olduğum özel okul öğretmenlerinin hiç biri uzaktan eğitim sürecinde yatarak para kazanmadı. belki de okuldaki mesailerinden kat kat fazla çalışıp yorulmuşlardır. sonuçta hem öğrenciler hem de eğitimciler için ilk defa yaşanan bir süreç oldu. herkes acemiydi. elbette zorlukları da oldu. devlet okullarında öğretmenlik yapanların nasıl bir online eğitim verdikleri hakkında bilgim olmadığı için yorum yapamayacağım.
    ancak şöyle bir gerçek var ki; okullarda o kadar öğrencinin ve personelin bir arada olması virüsün yayılma hızını artıracaktır. belki özel okullar kendi imkanları kapsamında daha iyi önlem alabilir ancak devlet okullarında bunun mümkün olmayacağını kabul etmemiz gerek. ayrıca özel okul olsun devlet okulu olsun; çocuk çocuktur ve kendini koruyamaz. iki açıdan da sıkıntılı bir durum maalesef, umarım en doğru karar verilir. tabi her şeyden önce insanımız bu konuda hala bilinçlenmedi. herkes dışarıda, sosyal mesafe denen bir şey yok. umursamıyorlar. bunun acısı ileride çıkacaktır. uzaktan eğitim sürecinde de durum farklı değildi. bu okullar dışarı çıkıp gezilsin diye kapatılmadı. cahillik başa bela işte!
  • başlık okulların açılması, mevzu öğretmenlerin yatması. bak sırf öğretmene sebep okul açılıp riske girilecekse ben farklı bir kamu görevine de razıyım. sözlükte tartışma bu yönde ama hükümet bu işin siyasetine bakıyor. temizlikçiyi, kantinciyi, servisçiyi, onlardan gelecek oyu düşünüyor. çok da zorunuza gidiyorsa atsınlar bizi görevden, siz de rahat edin, biz de rahat edelim. gider pazarda, manavda çalıştırım, ağız kokunuzu çekmem sizin.
  • simcity adında oyun vardı...
    okul inşaası olmayan bölgelerden göç başlıyordu =)
    major olarak her sokağa okul yapmışlığım vardı
  • çocuğunu avm de gezdirenler göndersin madem. biz avm’ye gitmiyoruz okula da gitmeyecekler!
  • bugün osman müftüoğlu’nun sağlık bakanı ile görüşmesinden detayları naklettiği yazısında artık yaş aralığının aşağılara indiği şeklinde bir detay vardı. bunlar hep ipuçları, anlayana.
  • rapor alıp kızımı göndermeyeceğim için benim için yok hükmünde olan karar.
  • siz önce özel okullara kayıtlarınızı tamamlayın tüm işlemleri halledin, paranızı ödeyin. ondan sonra bu kararı açıklayacaklar.

bu sene çocuğunu özel okula yazdıran bile bile lades yapar benden söylemesi.
  • imkansız olan açılmadır. okulları açmak cinayetten farklı bir durum olmayacaktır.
35 entry daha