şükela:  tümü | bugün
 • otel o tarihlerde hizmet veriyor olacak. hizmetini alabildiğiniz tatile gidip gitmemek kendi inisiyatifinizdir

  rezalet puan 0,8/10
 • rezalet puanım -1
 • acilin turizmci olarak yazayim:

  1. non-refundable (iptal durumunda paraniz yanar) rezervasyonlar digerlerine gore ucuz olur, nedeni de cok acik; ‘ben risk aliyorum, ne olursa olsun parami istemeyecegim, o yuzden de diger rezervasyon opsiyonlarina gore (iptalde iade hakki vs) cok daha ucuz fiyattan rezervasyon yaparim, ben enayi miyim de fazla para vereyim’ diye dusunulmus, o sebepten dolayi paranizi otelin vermeme hakki var. uyaniklik yapip rezalet vs. diye sacma sapan basliklar acip kendinizi rezil ettiginize degmez.

  2. covid salgini cok ekstrem bir durum, otelci de biraz yardimci olup orta yolu bulmali, ya adil olan sekilde %50-50 onermeli ya da 1 senelik voucher vererek, misafiri uzmemeli.

  yil 2020.. turkiye gibi turizm acisindan dunya liginde olan bir ulkenin insaninin da turizmcisinin de hala kendini gelistirememesine hala inanamiyorum.

  edit: dava acin diyenler felan var, bile bile lades.
  ben bu kisinin yerinde olsam direk oteli arayip orta yol bulurdum. yanasmiyorlarsa da son dakikaya kadar iptal etmezdim. belki mevcut durumlardan dolayi otel hic acilmayacak? o zaman paranizin tamamini geri iade alirdiniz.
 • bugüne kadar beklenmesi büyük hata olan durum. benim de tatilsepeti’nden 10 haziran tarihli rezervasyonum vardı. iptal paketi almadığım halde mayıs ayı başında kesintisiz iptal ettirdim. gelen maile göre 45 iş günü içerisinde ödenecek. bu süreçte buna da şükür. ne yazıkki geç kalmışsınız.

  rezalet puanım: 5/10
 • aynı kurumdan 19 24 mayis icin kemer hiltona marttan once rezervasyon yapmistim. otel ve uçuş olsa gidecektim ancak uçuş iptal bilgisi gelince rezervasyonu uygulamadan iptal ettim. geri odemesiz fiyat olmasina ragmen 10 gun sonra parayi eksiksiz gectiler hesaba herhangi biriyle muhatap bile olmadim.

  arkadaş otelin acik, ucuslarin acik oldugu donemde tamamen keyfi olarak rezervasyonunu iptal etmek istemiş, haliyle mevcut iptal politikasi gecerlidir.

  puanim 0.
 • 29 mayıs’a kadar bekleyip de mücbir sebep demek biraz saçma olmuş.

  sen yüzlerce kişinin öldüğü günlerde iptal etmeye yeltenmeyip, vakaların en düşük seviyelere geldiği, normalleşmenin başladığı, turizm sektörünün tekrar işlemeye başladığı bir zamanda mücbir sebep bahanesiyle rezervasyon iptal etmeye çalışmak sizi haksız yapar.

  rezalet puanı: 0/10
 • geri odemesiz almissin otelde anladigim kadariyla hizmet veriyor yani gidebilirsiniz.

  rezalet puanim 2/10
 • iptal etmek için son dakikayı beklerseniz adamlar işi yokuşa sürer. turizmde devlet babanın iptal hakkı tanıdığı vakitler böyle bir hamleniz olsaydı eyvallah ama artık geç sayılır. devlet her şeyi normale, eskiye çevirmeye çalışırken çok geç kaldınız. geçmiş olsun.
 • “ ortada bir mücbir sebep var.” dan sonrasını okumadım.
  otel devletin belirlediği şartlarda hizmet veriyor mu? veriyor. rezervasyonun geri ödemesiz mi? evet. ister gidersin, ister gitmezsin. sorumluluk sende.
  rezalet puanım 0,1/10
  insanların vaktini çalmayın.
  haksızsın dostum.
 • haziran 30 çektiği için olmayan ve hiçbir zaman da olamayacak olan rezalettir.