şükela:  tümü | bugün soru sor
 • rektörün oğlu açıkta mı kalsın amk. salak mı ya bu gazeteler böyle saçma sapan şeyleri haber yapıyorlar. adam hayatı boyunca kim bilir kaç göt kaç taşak yalamış boru amk o rektörlük koltuğuna oturmak. eskiden böyle miydi bir kişinin rektör olabilmesi için okuldaki hocaların gözüne girmesi gerekirdi sonra da devletin gözüne girmeliydi. şimdi ise kim bilir kaç bürokratın götüne girecek yalayacak pırıl pırıl yapacak sonra rektör olacak. aga bu koltuklara kolay gelinmiyor glince de ben de olsam oğlumu torpillerdim. yanın amk akplileri bu düzeni siz kurdunuz siz çekin şimdi çilesini.

  kaynak

  --- spoiler ---

  kamu denetçiliği kurumu konuyla ilgili rapor hazırladı ve sınavın iptalini istedi. ancak rektörlük, sınavı iptal etmedi. kamu denetçisi arif dülger'in skandalla ilgili hazırladığı rapora göre, oğul halit ziya pakiş, ales ve yabancı dil sıralamasında 31 kişilik listede 29'uncu sırada yer aldı. rapora göre, başvuranlardan 19'u, transkrip belgesinde “mühür üzerinde imza olmaması, kaşenin imzasız olması” gibi gerekçelerle elendi. kalan 12 kişiden 8'i sınava girmedi. 4 kişi ise üniversitenin yazılı sınavında 5-15 gibi puanlarla elendi.

  sözcü gazetesinden ali ekber ertürk'ün haberine göre, elenen adayların genel notlarının 84, 79 gibi yüksek puanlar olması da dikkat çekti. kamu denetçisi dülger, skandala el koyan meclis komisyonu'nda şu değerlendirmeyi yaptı: “gerekli titizlik gösterilip eksiklikler tamamlansa, kazanan iki aday, sınava girecek ilk 20 kişi içerisine bile giremiyor.”

  akp'den bile tepki geldi

  komisyon'un akp'li üyeleri dahil tüm üyeler, skandala tepki gösterdi ve konuyu yök'e iletmeye karar verdi. akp bursa milletvekili ismail aydın, “rektör bey nerede olursa olsun buraya gelemez, bu şeyi savunamaz. bunu savunacak bir yüzü olacağını zannetmiyorum” dedi.
  --- spoiler ---
 • bu bir şekilde bize yansıyan hak yeme hadisesi. kardeşim 30 kişinin alınacağı, puanlamada 2. sırada olduğu katiplik sınavından elendi. isveçin başkentini bilemediği için.. isveç’in başkenti bernmiş bu arada arkadaşlar, biz yandık siz yanmayın :(