şükela:  tümü | bugün
  • efes pilsen'in bitime 2 saniye kala yedigi uclukle kaybettigi mac. bu mac sonucu itibariyle efes'in final four sansi azalmistir. artik son hafta el sikiyle gerdege girmenin hesaplarini yapacaktir.
  • bu macta gianluca basile'nin attigi son saniye uclugu, 1 mayıs 2009 regal barcelona cska moskova maçı sirasinda nostaljiperver yonetmence gosterilmistir.
  • canlı izlediğim, efes 2 sayı öndeyken sonraki yıllarda da küfredeceğimiz oyunculardan olan gianluca basile 3 sayılık bir son saniye basketi ile takımına maçı kazandırmıştı. o maçtan sonra final four'a kalamadık diye hatırlıyordum, ama internetten bakınca f4'e kalma şansımız bitmemiş, azalmış. zaten gruptaki diğer iki takım da pau orthez ve union olimpija imiş, daha sonra hatırladım. bunlar da tırt takımlardı.

yalnız efesin o sene trajan langdon ve antonio granger'dan oluşan bir swingman ikilisi vardı ki akıllara zarar. biz daha sonra cska moskova'ya transfer olan langdon'a da saydırdık hiç kaçırmıyor diye.

neyse efes yine bir final four kaçırmıştı basile'nin atışıyla. adam basketbolu bıraktığında oh be demiştim ya resmen.