şükela:  tümü | bugün soru sor
 • mhp'nin akp'ye attigi kazik. akp, "tek parti olma" gücünü bu sebeple kaybedecek, oylari da mhp'ye kayacak.

  akp'nin oy oranının %40'ın altına düşmesi olayinin güncellenmis halidir. hali hazirda adana, manisa, mersin ve osmaniye'yi, yani 1 milyon küsür oyu, mhp'ye birakmis olan akp, %2-3 oraninda oydan vazgecmis. özhaseki'nin son yaptigi aciklama ise su sekilde: "bazi yerlerden adaylarimizi cekebiliriz". akp adaylarini cektikce hem o illerdeki veya ilcelerdeki örgütler protesto edecek, hem de yüzbinlerce oydan feragat edecek.

  mhp, akp'nin tahtini salliyor. gün gectikce akp daha cok mhp'ye muhtac bir hale geliyor. ve oylari hizla eriyor. %35'in altina düsen bir akp, secmende "acaba" sorusunu sordurtacaktir.

  edit: bu devrede büyük olasilikla olaya abdullah gül girecektir, liberal cevrelerin akp'den destegini cekmesini saglayacaktir. gül hapse atilirsa da seyredin kopan samatayi.
 • alternatif yeni bir liberal sağ parti kurulmadıkça mümkün olmayan önermedir.
 • evet kesin öyledir.inananlar inanmayanlari inandirsin.
 • ve yıllardır bu ülkede kazanmadık koltuk bırakmayan, beğen ya da beğenme ülkenin en kurt siyasetçisi erdoğan, bunu hesaplamıyor, farkına varmıyor değil mi? ne güzel kafalar.
 • ulan 24 haziran öncesi de böyle dediniz içimiz umut doldu akşamına bütün umutlarımız söndü. bu sefer hiçbirşey umut etmiyorum ben.
  görecekseniz o kadar krize, devalüasyona rağmen bu halk gidip gavura vurur gibi mühürü akpye mhpye basacak.
 • ilk gerçekçi ütopyamız %40'ın altına düşmesi olmalı bence.

  sakin arkadaşlar sakin...
 • katılmadığım iddia.

  akp'nin hilesiz hurdasız çıplak oyu yüzde 30'dan fazla değil zaten. ekonomik kriz sonrası yüzde 30'un altına bile düşmüş olabilir. tabiki seçim sonuçlarında göreceğimiz şey çok farklı olacaktır, yüzde 70-75'lerle başlayıp yüzde 40-45'lerde duracak sonuçlar. *

  boşverin gencolar bu işleri, günü yaşamaya çekirdek stoklarını kontrol altında tutmaya bakın.

  edit: başka bir arkadaş daha yazmış, bu işin çözümü yeni bir sağ partidir, liberal olmasına gerek yok geçin o işi. sevseniz de sevmeseniz de akp'yi sarsacak parti abdullah gül-ali babacan'ın kuracağı parti olacaktır. hem de çok istedikleri sandıkta bunu yapacaklardır. akp oylarının yarısını kapsalar akp'yi mhp bile kurtaramaz. mhp'de zaten gider hemen bu partiye yanaşır.
 • %35 bile şaşırtıcı

  olmalı ne olması lazım gerçek manada milletin yerlerde acından sürünmesi mi lazım insanların
 • ancak ülkedeki cahil ve rantçı kesimin %35’ in altına düşmesiyle gerçekleşecek olan ihtimaldir.
  tanım: gerçekleşmeyecek olan öngörü.