438 entry daha
  • geçenlerde umudum yok diye yazdım sonra bir yerde 2023'e kadar bir daha seçim yok diye okudum. az yazmışım. işte biz o gün tükeneceğiz. çeşitli önlemlerle seçim sonrasına ötelenmeye çalışılan ekonomik kriz patlayacak ve artık korkuları da kalmayacak. kılıçdar neredesin kılıçdar?
  • cumhur ittifakının yine ezici çoğunluğu ile kazanacağı seçimler.

siz bakmayın sözlüğün muhalif tayfasının şöyle kazanacağız, burayı alacağız, yavaş yavaş geliyoruz gazlamalarına. cumhur ittifakı mevcut elindeki belediyelere ilave birçok ili daha kazanacaktır. kaybeden 11. kez kılışdaroğlu ve avanesi olacak.
  • saçma sapan tartışmalar sonucu bazı kentlerimizde kan dökülmesine sebep olacak olan seçim. alt tarafı muhtarlık deyip geçmeyin 1000 km uzaktan gelip oy atan hızını alamayıp silaha sarılan hanzolar gördü bu gözler.
  • kuvvetle muhtemel akp nin istanbul büyükşehir belediyesinin yani sıra chp nin elinde bulunan 14 belediyeden en az birini daha alacağı secimler olacaktır. seçim sonunda kemal kılıçdaroğlu için yolun sonu gözükmektedir. şu anki motivasyonsuzlukla sandığa yazacak insan bulamayacak muhalefet partileri.
  • sözlükte hdp propagandası çok yoğun devam ediyor. akpliler ile el ele muhalif seçmen sandığa gitmesin diye sonuna kadar savaşıyorlar.

bir yerde yasal hakkınızı kullanmayın diye organize bir eylem görüyorsanız, orada detayına bakın. yasal hakkı kullanmak konusunda sıkıntı yaşatacak günlerin geleceği aşikarken belki de kullanmadığınız oylar yüzünden bu hakkınızı kaybetme ihtimali yüksekken birkaç organize boykot propagandasına inat oyunuza sahip çıkın.

orası kesin kazanılır burası kaybedilir yok. millet evine ekmek götüremezken de seçim sonuçları şöyle böyle olur diye tahmin yürütmek de zor.

oyunuzu verin, en kötü son hak kullanımınızı gerçekleştirmenin gururunu yaşarsınız.
  • seçim öncesinde türkiye'de seçmen davranışı konulu faydalı bir açık oturum; https://www.youtube.com/watch?v=pdfi7tc-avc
  • (bkz: hatay)'da (bkz: suriyeli mülteciler)'e yoğun bir şekilde oy kullandirilacak seçim. şimdi büyükşehir belediyesi chp'nin ama suriyelilerden dolayı akp kaza kazanabilir. milletin iradesi dedikleri bu mu oluyor. mültecilere oy kullandirip seçim kazanmak.

dün akşam kayıtlar bitmesine rağmen yayladağı'na götürülüp seçmen olarak gösterilen suriyeliler de yakalanmis. milletvekilleri devreye girmiş kayıtlar iptal edilmiş ama öncesinde onbinlerce suriyeli kayıt edilmişti zaten.
  • muhalefetin çapsız beceriksiz olduğu, bizim gibi partizan olmayan muhaliflere hitap etmediği ya da edemeyeceği aşikar.
    bu bir genel seçim olsa boykot dahil muhaliflerin her yolu denemeleri, tepkilerini koymaları ana sütü gibi hakları. ben de benzer duygular içerisindeyim ancak.
    adı üstünde bu bir yerel seçim.
    *beka meselesi değil,
    *hayat memat meselesi değil,
    *cumhurbaşkanı seçimi değil,
    *rte değişmeyecek, milletvekilleri değişmeyecek,
    *muhalefet partileri değişmeyecek

sadece vereceğimiz oylar ile ikamet ettiğimiz bölgeyi ya da şehri en iyi yönetebilecek adayı seçeceğiz. belki de yerelden bir kıvılcım parlayacak. ilerisi için önemli bir mesaj verilecek. bu mesaj ile belki reis ve akp, pervasızlıklarına bir çeki düzen verecek.
    yerel seçimler ideolojiden, inançlardan, partizanlıktan en uzak seçimlerdir. bir insan yolsuzluklarla anılmıyorsa, yeterli liyakata, tecrübeye, dürüstlüğe sahipse, şehrimi en iyi onun idare edeceğine inanıyorsam, yemişim muhalefet partilerini ve onların sahte liderlerini.ben ankara'da ikamet eden biri olarak, gönül rahatlığı ile oyumu mansur yavaş'a vereceğim. genel seçim olsa gider miyim oy vermeye, bayağa tartışmalı.

kesinlikle aktrollerin ve bazı rasyonaliteden uzak muhalif odakların gazına gelmeyin. gidin şehrinizde muhalefetin iyi bir adayı varsa ona oy verin.
    # bizler dublin'in karanlık ve puslu sokaklarından yeniden baş veren küçük samuel beckettlarız.
    # godot'yu bekler gibi bir gün bir şeylerin değişeceğini bekledik,
    #denedik, yenildik. varsın olsun!
    #yine deneyeceğiz, yine yenileceğiz, daha iyi yenileceğiz.
    #ama pes etmeyeceğiz, umudumuzu kaybetmeyeceğiz.

özellikle genç seçmenlerin(ekşi sözlükte de oldukça fazla genç seçmen var) önemi yıldan yıla daha fazla artarken, boykot düşünen eş, dost arkadaşlarımızı, en iyi muhalif seçeneğe yönlendireceğiz. ankara dahil 3-4 büyükşehirde bir değişiklik olması, akp'nin şu derin ekonomik krizde, oy kaybetmemesi imkansız.
    ne kadar kaybedeceği bizlerin ellerinde. çok çalışıp, çok fazla kişiyi ikna edebilirsek, sandıklara daha iyi sahip çıkabilirsek belki de kara bulutların bir kısmı dağılacak. sakın havuz medyasının, akpnin ve trollerinin propagandasına, muhalefete muhalefet yapmaktan başka bir zike derman olmayanların dolduruşuna gelmeyin. gidin oyunuzu kullanın.
    (bkz: boykot yok yerelde en iyi muhalif aday var)
  • ocak 18 itibariyle daha kime oy vereceğimi bilmiyorum. şaka gibi bir partim var. çok şükür kime oy vermeyeceğimi biliyorum ama.
  • ibb bütçesi 42.6 milyar lira: https://www.ibb.istanbul/news/detail/34344

londra belediyesi bütçesi 18.3 milyar sterlin: https://twitter.com/tfl/status/1086214123191443456

istanbul bir londra olamıyorsa onun sebebi para değil, evet 18 milyar sterlin ibb bütçesinin 3 katı oluyor ama istanbulda maaşlar da masraflar da sterlin ile değil.

kimse kusura bakmasın ama belediyede para var. o zaman bu şehir neden bu kadar karın ağrısı?
7298 entry daha
hesabın var mı? giriş yap